Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Pensje pracowników obsługi szkół jednak bez zmian?

2020-05-22 17:00:00 (ost. akt: 2020-05-22 16:16:23)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Wiele wskazywało na to, że wykonując te same obowiązki, zarobią mniej. Jak jednak zapewnił prezydent Elbląga Witold Wróblewski – Nie ma planów obniżania pensji pracownikom obsługi placówek oświatowych ani innym pracownikom sektora samorządowego.

Przypomnijmy, pod koniec kwietnia radny Rafał Traks wysłał do Urzędu Miejskiego oficjalne zapytanie. – Zwróciła się do mnie grupa pracowników obsługi elbląskich przedszkoli i szkół, która zwróciła mi uwagę, iż od pewnego czasu pracownicy obsługi otrzymują informację, że od września z powodu tzw. cięć budżetowych departament edukacji planuje zmienić w umowach o pracę wymiar czasu pracy z całych etatów na 3/4 etatu – tłumaczył. – Sytuacja wydaje się o tyle dziwna, że zakres pracy wskazanych pracowników nie zmienia się bez względu na fakt czy dalej pracują na tzw. pełen etat – pisał radny. I pytał: – Proszę o informację czy przedstawione obawy są słuszne, a elbląski magistrat planuje zmiany w wymiarze czasu pracy dla obsługi elbląskich szkół i przedszkoli? Czy podjęte działania mają na względzie niepodnoszenie wynagrodzeń w związku z planowanym wzrostem najniższego wynagrodzenia minimalnego?

W tej kwestii podczas wczorajszej (22.05) konferencji wypowiedział się prezydent. – Chciałbym jednoznacznie podkreślić, że nie ma i nie było decyzji, aby zmniejszać wynagrodzenia w sferze budżetowej. Jedyne co to zawieszone zostały do odwołania planowane podwyżki, które zapowiadałem w marcu – zaznaczył. Tłumaczył też, że wiele podejmowanych decyzji jest trudnych, ale koniecznych, by przetrwać trudny czas. – Z powodu koronawirusa szacowane zmniejszenie wpływów budżetowych wynosi ok. 50 mln zł. Przypominam również, jak trudne było spięcie tegorocznego budżetu, w którym wskutek różnych decyzji rządu i przerzuceniu wielu zobowiązań na samorządy nasz budżet zmalał o 42 mln zł. W przeciągu praktycznie kilku miesięcy nasz budżet uległ uszczupleniu o prawie 100 mln zł – mówił Witold Wróblewski.

Wiceprezydent Janusz Nowak tłumaczył, że przeprowadzona standaryzacja zatrudnienia miała na celu zapewnienie każdej jednostce podobnych standardów. – Niektóre placówki straciły etaty, inne zyskały – informował. – Co do zwolnień pracowników to 34 osoby obsługi mają uprawnienia emerytalne,18 nabędzie je do końca roku – dodał.Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Claudia Klein #2924454 | 82.102.*.* 23 maj 2020 00:02

    Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób tak trudno jest uzyskać pożyczkę w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów. Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)