Niedziela, 7 sierpnia 2022. imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Te drogi będą jak nowe

2020-06-03 08:00:00 (ost. akt: 2020-06-02 15:07:17)
Topolno Wielkie

Topolno Wielkie

Autor zdjęcia: Gmina Rychliki

Mieszkańcy gminy Rychliki mają powody do radości i dumy. Właśnie rozpoczyna się remont drogi w Jelonkach, za dwa miesiące gotowa będzie nowa nakładka na drodze do Rejsyt, a w przyszłości przebudowana zostanie ta między Marwicą a Topolnem Wielkim.

Prace projektowe dotyczące tej ostatniej trwały dwa lata. Wszystko dlatego, że droga między Marwicą a Topolnem Wielkim była drogą wewnętrzną, teraz przekwalifikowano ją na publiczną. Dzięki temu gmina Rychliki ma szansę na dofinansowanie jej przebudowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Zmieniły się warunki projektowe, wymagane szerokości oraz szereg innych czynników, które musiały zostać spełnione dla uzyskania pozwolenia, w tym dodatkowe prace geodezyjne oraz ponowne uzgodnienia między innymi z konserwatorem zabytków — informują władze gminy. — Na szczęście i zgodnie z planem, pozwolenie jest już wydane, co otwiera nam drogę do kolejnego etapu, którym będzie złożenie wniosku we wrześniowej edycji o dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021.

To nie jedyna dobra wiadomość. — Starania, pisma, prośby do Starosty Elbląskiego ale też i postawa władz Gminy Rychliki pokazały, że warto być cierpliwym, że warto rozmawiać i współpracować na szczeblu gmina-powiat. Nasza dobra współpraca z Powiatem Elbląskim zaczyna nabierać coraz większego tempa i już za dwa miesiące będzie gotowa nowa nakładka na drodze do Rejsyt — informują władze gminy. W poniedziałek (01.06) wpłynęło kilka ofert potencjalnych wykonawców, które wpisują się w przewidywany budżet. Można zatem przypuszczać, że już za 2-3 tygodnie roboty się rozpoczną.

Nie zapominamy też o innych drogach gminnych. Jak tylko będzie to możliwe, wracamy do projektowania drogi gminnej pomiędzy miejscowościami Lepno i Buczyniec — zapowiadają władze gminy.

kk


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl