Wtorek, 28 września 2021. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Zagłosuj na Grubą Kaśkę!

2020-06-05 10:00:00 (ost. akt: 2020-06-04 14:13:39)
Gruba Kaśka rośnie w Nadleśnictwie Młynary

Gruba Kaśka rośnie w Nadleśnictwie Młynary

Autor zdjęcia: powiat.elblag.pl

Klub Gaja — polska organizacja ekologiczna, co roku organizuje konkurs na drzewo roku. Tym razem możecie zagłosować na Grubą Kaśkę z powiatu elbląskiego — około 300-letnią sosnę, która mierzy aż 40 metrów.

Gruba Kaśka została zgłoszona do konkursu przez Nadleśnictwo Młynary i Starostwo Powiatowe w Elblągu. 300-letnia sosna o obwodzie równym 426 centymetrów jest znana i lubiana nie tylko przez okolicznych mieszkańców, ale i turystów. Gruba Kaśka jest jedną z głównych atrakcji ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej Nadleśnictwa Młynary. Co roku odbywa się do niej edukacyjno-rekreacyjny bieg i marsz nordic walking.

— Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. Uczestnictwo w konkursie to także szansa na wypromowanie walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych swojego miejsca zamieszkania czy regionu. Laureatem zostanie drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów — informują organizatorzy.

Nie czekaj i zagłosuj na "nasze" drzewo! Wystarczy kliknąć tutaj.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB