Wtorek, 3 sierpnia 2021. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

W mieście przybywa bezrobotnych

2020-06-08 16:00:00 (ost. akt: 2020-06-08 17:26:48)
Liczba bezrobotnych mieszkańców Elbląga wzrosła w ostatnim czasie o 545 osób.

Liczba bezrobotnych mieszkańców Elbląga wzrosła w ostatnim czasie o 545 osób.

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Według informacji przekazanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu od stycznia do końca maja wzrosła liczba bezrobotnych. Czekają na nich oferty pracy, które sukcesywnie wpływają do urzędu.

Liczba bezrobotnych mieszkańców Elbląga wzrosła w ostatnim czasie o 545 osób, stopa bezrobocia na koniec kwietnia wynosiła w naszym mieście 7,2 proc. Przypominamy, że jej wartość na koniec stycznia równa była 6,3 proc.

W miesiącach maju i czerwcu nie wpłynęły do urzędu nowe informacje o zwolnieniach grupowych w firmach z siedzibą w Elblągu i powiecie elbląskim.
Oferty pracy sukcesywnie wpływają do urzędu, obserwujemy zainteresowanie pracodawców organizowaniem staży dla osób bezrobotnych i zatrudnieniem tych osób, w tym również wspieranym środkami Funduszu Pracy i środkami europejskimi. Ponadto osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędzie informują o chęci pozyskania środków na podjęcie działalności gospodarczej. Urząd planuje jeszcze w czerwcu ogłosić nabór wniosków na powyższe działania – informuje elbląski PUP.

Jak się okazuje, zainteresowanie instrumentami wsparcia w związku z rozprzestrzeniem się wirusa SARS-CoV-2 jest duże. Do 5.06 z Elbląga i powiatu elbląskiego wpłynęło 7831 wniosków o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców oraz 475 wniosków mikroprzedsiębiorców, małych i średnich w związku z ubieganiem się przez te firmy o dofinasowanie części wynagrodzeń i składek ZUS na ponad 4 tysiące pracowników. Przedsiębiorcy samozatrudnieni złożyli 895 wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Środki potrzebne przedsiębiorcom nasz urząd pracy wypłaca na bieżąco – zapewnia PUP.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl



Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB