Wtorek, 18 maja 2021. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Zostałeś rodzicem? Posadź drzewo!

2020-06-09 20:00:00 (ost. akt: 2020-06-09 14:42:27)

Autor zdjęcia: fot. archiw. Marek Lewandowski

Nadleśnictwo Elbląg i samorząd elbląski zapraszają świeżo upieczonych rodziców na akcję pod hasłem „Jedno dziecko - jedno drzewo”. To pomysł, realizowany wcześniej także w innych miastach, by narodziny dziecka - nowego mieszkańca uczcić posadzeniem drzewa.

5 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska ustanowiony przez ONZ w 1972 roku, chwilę wcześniej świętowaliśmy Dzień Dziecka. Dziś chcielibyśmy wyjść do mieszkańców z inicjatywą, która połączy przesłanie obu tych wydarzeń – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Program jest skierowany dla rodziców, którym urodziło się dziecko w 2019 roku. – Urodzeń w 2019 roku w Elblągu było 2663 – informuje Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Rodzice tych dzieci mają możliwość zaakcentowania poprzez zasadzenie drzewka w nadleśnictwie.

- Do końca czerwca będziemy zbierać zapisy do tego programy – mówi Mariusz Potoczny, nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg. – Akcja ta prowadzona jest od roku. Inicjatorem było Ministerstwo Środowiska. Ten pomysł sprawdził się, mamy wiele drzew posadzonych na terenie całego kraju.

Celem akcji jest działanie na rzecz środowiska i społeczeństwa. Obok wymiaru przyrodniczego, który zostanie zrealizowany poprzez sadzenie drzew, akcja ma wymiar symboliczny. Każde z posadzonych drzew symbolizuje nowe życie. Sadząc drzewka w ramach projektu rodzice upamiętniają narodziny dziecka. Rosnące drzewa będą świadectwem tego pięknego wydarzenia i będą tworzyć historię dla przyszłych pokoleń, będą towarzyszyły dorastaniu, a potem dorosłemu życiu urodzonych w 2019 roku dzieci. Wydarzenie ma na calu zwrócenie uwagi mieszkańcom miasta na potrzebę ochrony przyrody, na to jak ważnym elementem w życiu ekosystemu są drzewa.

na


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB