Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Nie ma i nie było planów likwidacji szkół w Elblągu

2020-06-09 14:45:00 (ost. akt: 2020-06-09 14:44:47)
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski

Autor zdjęcia: fot. archiw.

Prezydent miasta Witold Wróblewski wydał dziś oświadczenie, w którym uspokaja mieszkańców Elbląga. Żadna z elbląskich szkół nie zostanie zlikwidowana. Poniżej zapoznacie się ze słowami prezydenta.

W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji w sprawach oświaty, które mogą wzbudzać niepokój społeczny informuję, że nie ma i nigdy nie było planów likwidacji żadnych szkół w Elblągu. Jednoznacznie stwierdzam, że nie ma planów likwidacji Szkoły Podstawowej nr 9, ani IV Liceum Ogólnokształcącego. Nie ma też żadnej decyzji o przenoszeniu uczniów ze szkoły do szkoły. Pragnę uspokoić rodziców, nauczycieli i uczniów, że wszelkie informacje dot. likwidacji, czy przenoszenia tych placówek są nieprawdą i zastanawiam się tylko jaki jest cel ich rozpowszechniania.

Dodam jednocześnie, że wszelkie tego typu zmiany wymagają procedur rozłożonych w czasie, począwszy od poinformowania o takim fakcie Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej, a decyzję w tej sprawie podejmuje Rada Miejska. Mam nadzieję, że to oświadczenie jednoznacznie zakończy wszelkie spekulacje na ten temat.

Witold Wróblewski
Prezydent Elbląga


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl