Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Pierwszy w mieście Park&Ride

2020-06-17 20:00:00 (ost. akt: 2020-06-17 15:48:35)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Działa już pierwszy w mieście parking Park and Ride (P&R) na Placu Dworcowym. Rozwiązanie to polega na tym, że kierowca pojazdu pozostawionego na parkingu, po wniesieniu w biletomacie opłaty za postój, może bez ponoszenia dodatkowych kosztów korzystać z usług komunikacji miejskiej w czasie ważności wykupionego biletu parkingowego.

Co ważne – podczas przejazdu konieczne jest posiadanie dowodu zakupu biletu parkingowego drukowanego wraz z biletem parkingowym. Bilet standardowo kierowca winien umieścić za przednią szybą pojazdu. Natomiast podczas kontroli biletowej w komunikacji miejskiej musi okazać ważne potwierdzenie wniesienia opłaty za postój na parkingu P&R.

Obrazek w tresci

W ramach budowy węzła przesiadkowego przy dworcu, zakupione zostały także 3 stacjonarne biletomaty. Wszystkie umożliwiają zakup biletów jednorazowych, okresowych oraz doładowań elektronicznej portmonetki EKM. Biletomaty przyjmują płatności kartami płatniczymi i gotówką (z opcją wydawania reszty). Lokalizacja biletomatów:

1. Przy parkingu SPP przed dworcem PKP (biletomat i jednocześnie parkomat)
2. Na przystanku tramwajowym przy Al. Grunwaldzkiej (w kierunku do centrum miasta);
3. Pętla autobusowa przy dworcu.

Biletomaty posiadają dotykowe ekrany na których wyświetlane są wszelkie niezbędne informacje związane z transakcjami.

Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, dotyczącymi cen biletów komunikacji miejskiej w Elblągu, z ulgowych biletów jednorazowych, mogą korzystać osoby fizyczne będące właścicielami samochodów osobowych. Korzystając z tego uprawnienia należy każdorazowo posiadać ważny dowód rejestracyjny potwierdzający własność lub współwłasność pojazdu oraz dokument tożsamości.

UM Elbląg


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl