Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Elbląskie szkoły z nowymi boiskami

2020-06-22 13:30:36 (ost. akt: 2020-06-22 13:35:25)
Od lewej: Michał Missan, Witold Wróblewski, Antoni Czyżyk i Leszek Iwańczuk

Od lewej: Michał Missan, Witold Wróblewski, Antoni Czyżyk i Leszek Iwańczuk

Autor zdjęcia: kk

Budowa boisk przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 i Szkołach Podstawowych nr 18 i 21 rozpoczęła się na początku marca. Ich otwarcie, początkowo planowane na maj, odbyło się dziś (22.06).

Uroczystość miała miejsce w SOS-W przy ul. Kopernika, gdzie w ramach realizacji inwestycji, powstało boisko z poliuretanową nawierzchnią. — Jest to jedna z trzech lokalizacji, prace zarówno tutaj, jak i w SP 18 i SP 21 realizowała ta sama firma — mówił prezydent Elbląga. — W dwóch ostatnich, mamy jeszcze w planie zrobienie zadaszenia, by boisko pełniło również funkcję sali sportowej — informował. — Całość przedsięwzięcia to około 1 mln 600 tys. złotych — dodał Witold Wróblewski.

Inwestycje finansowane były z własnych środków Gminy miasto Elbląg. — Składaliśmy wniosek o środki do ministerstwa, ale nie udało się ich otrzymać — przyznał prezydent miasta. — Myślę, że wszystkie trzy szkoły są zadowolone, ponieważ infrastruktura sportowa jest potrzebna w każdej placówce. Cieszę się, że co roku ją wzbogacamy i nasze dzieci mogą mieć zajęcia wychowania fizycznego w coraz lepszych warunkach — zauważył. — Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli starań ku temu, być już od dziś można było korzystać z tych obiektów. Szkołą życzę, by wszystko odbywało się tutaj bezpiecznie — dodał Wróblewski.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli również wiceprezydent Michał Missan, przewodniczący Rady Miasta Antoni Czyżyk oraz Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji. Nie zabrakło też zarządzających placówkami. — Jestem po prostu wzruszony — zaczął Leszek Iwańczuk, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1. — Po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni. Dziękuję zarówno panu prezydentowi, jak i Radzie Miejskiej, pani dyrektor, która osobiście nadzorowała budowę i Departamentowi Edukacji za zrozumienie potrzeb — mówił. — O ile w innych szkołach, potrzeba posiadania obiektu sportowego wynika z konieczności rozwoju kultury fizycznej, o tyle u nas, dochodzi bardzo ważny element rewalidacyjny. Ten obiekt będzie temu służył — przyznał Leszek Iwańczuk.

Głos zabrał również Antoni Czyżyk. — Chcę w imieniu radnych podziękować za to, że pan prezydent słucha — powiedział. — Jesteśmy na obiekcie zgłaszanym właśnie przez radnych, a pan prezydent konsekwentnie dopiął tego, że został on zmodernizowany. Stwarzamy w Elblągu coraz lepsze warunki, by nam i naszym dzieciom dobrze się tutaj żyło — zakończył przewodniczący.

kk


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl