Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Spotkanie dla mangowiczów

2020-06-23 08:00:00 (ost. akt: 2020-06-22 14:35:52)

Autor zdjęcia: Biblioteka Elbląska

Biblioteka Młodego Czytelnika “Bulaj” przy ul. Zamkowej zaprasza młodzież od 12. roku życia na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Mangi, które odbędzie się 26 czerwca (piątek), o godz. 15:00, tym razem na platformie Google Meet.

Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży, która jest zainteresowana tematem mangi oraz kultury japońskiej. Podczas czerwcowego spotkania online będziemy rozmawiać o mandze „Neon Genesis Evangelion”. Ponadto podsumujemy dotychczasowe spotkania i ustalimy dalsze działania klubu - infrmuje prowadząca zajęcia Agata Tupaj.

Link do Google Meet zostanie podany w dzień szkolenia. Wymagane jest posiadanie własnego konta na Gmailu.

Opis mangi:

Anno Domini 2000 – w Antarktydę uderza meteoryt o wielkiej masie. Tę największą w historii katastrofę nazwano “Drugim Uderzeniem”. Podnosi się poziom wód, świat nękają klęski żywiołowe, upada gospodarka, konflikty narodowościowe wywołują wojny domowe… Nagle populacja spada o połowę. Po 15 latach, gdy widoczne są już pierwsze oznaki odrodzenia, ludzkość staje w obliczu nowego kryzysu. Są nim “Anioły” - olbrzymie maszyny bojowe o nieznanym pochodzeniu, które atakują jeden po drugim. Czy rzeczywiście są one, jak wskazywałaby nazwa, wysłannikami Boga?
Ludzkość, przewidując kolejne ataki “Aniołów” tworzy broń wielozadaniową, która ma dać im odpór - “Evangeliony”. W roku 2015 działają trzy “Evy”. Na ich pilotów wybrano tzw. “Trójkę Dzieci”. To w nich dorośli pokładają swoje nadzieje. Ich ogromnie odpowiedzialna walka o być albo nie być ludzkiego gatunku rozpoczyna się właśnie teraz…

Spotkania są realizowane we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki.

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ
tel. (55) 625 60 23


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB