Jerzy Wcisła: Andrzej Duda sięgnął szklanego sufitu

2020-06-29 13:27:11(ost. akt: 2020-06-29 13:46:51)

Autor zdjęcia: kk

Wyniki wczorajszego głosowania przedstawione przez PKW świadczą o tym, że Rafał Trzaskowski zdobył w Elblągu większe poparcie niż Andrzej Duda. Na dzisiejszej (29.06) konferencji Jerzy Wcisła, Jacek Protas, Michał Missan i Elżbieta Gelert mówili o planach kandydata na najbliższe dwa tygodnie.
— Serdeczne podziękowania dla wszystkich mieszkańców Elbląga i województwa warmińsko-mazurskiego, którzy wzięli udział w wyborach i biorą na siebie odpowiedzialność za przyszłość Polski i Polaków — mówił Jacek Protas. — Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego kandydata, Rafała Trzaskowskiego, który zarówno w Elblągu, jak i w Olsztynie, wygrał te wybory, co dobrze wyrokuje na drugą turę, w której, jesteśmy głęboko przekonani, wygra w całym kraju — kontynuował poseł. — Przed nami dwa tygodnie ciężkiej pracy — zapowiedział.

— Rafał Trzaskowski wygrał w Elblągu, mimo że Elbląg jest ciągle oszukiwany i mamiony różnego rodzaju obietnicami. Są obietnice, że będzie u nas szybka kolej, obwodnice, kanał, o którym się tyle mówi, a próbowano zrzucić winę na Trzaskowskiego, że on nie chce tego kanału. On oczywiście nie chce kanału, którego my nie chcemy — tego, który nie prowadzi do Elbląga — oświadczył senator Jerzy Wcisła. — Cieszę się, że elblążanie mają tego świadomość, którą wyrazili w masowym udziale w głosowaniu na prezydenta i w sposób wyraźny poparli Rafała Trzaskowskiego — mówił. — Wiemy, że chce on przyjechać do Elbląga i mamy nadzieję, że to się uda. Elbląg pokazuje, że jeżeli siły demokratyczne zgodnie ze sobą współpracują, to miasto może się rozwijać. Jestem pewny, że Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem — dodał Jerzy Wcisła.

Głos zabrała również Elżbieta Gelert: — Mam wielką prośbę do wszystkich kobiet z naszego okręgu, by poparły Rafała Trzaskowskiego. Byście panie nie zostały obojętne i nie zostały w domu, ale naprawdę zastanowiły się nad polityką kandydatów — która bardziej przemawia do kobiet — mówiła posłanka. — Myślę, że w drugiej turze musimy się jeszcze bardziej zmobilizować — przyznała.

Michał Missan, wiceprezydent Elbląga, radzi wszystkim tym, którzy jeszcze nie znają kandydata KO, do zapoznania się z nim. — Myślę, że jest na tyle wartościowym politykiem, samorządowcem i człowiekiem, że warto na niego głosować. Dziękujemy za to, co było, prosimy o jeszcze i pełni nadziei na wygraną, ruszamy do boju — powiedział.

Jak zachęcić tych, którzy zagłosowali na innych kandydatów, by tym razem oddali swój głos na Rafała Trzaskowskiego? — Oczywiście druga część kampanii wyborczej będzie poświęcona na to, by poszerzyć elektorat Rafała Trzaskowskiego, którzy dzisiaj po części pokrywa się z elektoratem Platformy Obywatelskiej, czy Koalicji Obywatelskiej — poinformował Jacek Protas. — Rafał Trzaskowski, jak również wszyscy inni politycy, nie krytykowali żadnego z konkurentów. Nie odnosiliśmy się do ich poglądów, polityki i słów, a po prostu robiliśmy swoje — kontynuował. — Rafał Trzaskowski kierował się bezpośrednio do wyborców i przekonywał ich do swoich racji. Chyba jako jedyny z kandydatów w ten sposób się zachowywał. Myślę więc, że jest zbudowana przestrzeń, na której będzie można budować zaufanie również wyborców Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia, czy też wielu młodych ludzi, którzy zagłosowali na Krzysztofa Bosaka — przyznał.

— Jestem głęboko przekonany, że Andrzej Duda sięgnął szklanego sufitu i nie jest w stanie zebrać więcej głosów — mówił Jerzy Wcisła. — To są te głosy, które dzisiaj jeszcze wierzą, że Polska może być wyrwana z Europy, porządku praworządności i wolności, które człowiekowi przysługują, że Polsce niepotrzebny jest samorząd i wolne media — ta grupa większa nie będzie — kontynuował senator. — Rafał Trzaskowski jest częścią opozycji demokratycznej. Ci wszyscy kandydaci, którzy startowali obok niego, są demokratami. Jestem przekonany, że ich wyborcy będą wierni swoim zasadom i pójdą na wybory. Naszym zadaniem jest to, by przekonać ich, że dziś nie walczymy tylko między Dudą a Trzaskowskim, ale między wizją Polski demokratycznej i europejskiej a wizją Polski zakompleksionej i autorytarnej — dodał.

kk


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zwolenniczka PO-KO #2940884 | 83.6.*.* 30 cze 2020 00:23

  Czy zwröciliście uwagę, że oni wszyscy mają " kurwiki w oczach" jak mówiła Pani Beger do Rokoty a Protad szczegolnie. Moze dlatego, ze rudy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. PAN PREZYDENT DR , DUDA #2940845 | 88.156.*.* 29 cze 2020 22:19

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. JEST POLITYKIEM , TRZASKOWSKI IDIOTA , PCHA SIE NA AFISZ I NIC NIE POPOTRAFI

 3. on #2940623 | 109.241.*.* 29 cze 2020 16:44

  ...panie Wcisła powiedz pan jeszcze o zniszczonych banerach Dudy w Elblągu...jako jedyne...tak walczy demokratyczna oPOzycja.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz