Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Atak mierzy w podwójne mistrzostwo

2020-07-01 16:00:00 (ost. akt: 2020-07-01 16:00:21)

Autor zdjęcia: IKS Atak

W Piastowie nieopodal Elbląga już w ten weekend zostaną rozegrane szóste otwarte mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej osób niepełnosprawnych. Do walki o medale przystąpi 14 drużyn na siedząco i 4 na stojąco. Odbędzie się także turniej w boccie.

Integracyjny Klub Sportowy po raz szósty jest organizatorem mistrzostw kraju. Pierwsze zawody odbyły się nad Zalewem Wiślanym w Nabrzeżu. Kolejne piąte już z rzędu odbędą się w Piastowie (Gmina Milejewo), a to za sprawą kompleksu boisk, jaki tam powstał z inicjatywy elbląskiego IKS Atak.

Podczas mistrzostw zawodnicy będą rywalizowali w dwóch odmianach siatkówki na siedząco oraz na stojąco. — W tegorocznych rozgrywkach wystąpi rekordowa ilość osiemnastu drużyn. Czternaście klubów zagra w siatkówce na siedząco oraz cztery na stojąco — informuje dyrektor elbląskiego klubu Aneta Rękas-Woźna.

Spotkania z udziałem siatkarzy na siedząco, będą się odbywały na dwóch boiskach, pokrytych matą, w których zespoły zagrają w 3-osobowych składach. Najwięcej drużyn, bo aż trzy do tej rywalizacji zgłosił gospodarz turnieju IKS Atak.

Do walki o mistrzowskie tytuły mogą się też włączyć: Start Warszawa, Start Szczecin, Start Katowice, Start Wrocław, Start Łódź, Start Zielona Góra. W tym turnieju obowiązuje system brazylijski, czyli zespół, który poniesie dwie porażki odpada z turnieju.

https://m.wm.pl/2020/07/orig/20190615-100415-634313.jpg

Mistrzowskiego tytułu broni IKS Atak, który zagra w składzie: Jarosław Czyżewski, Rafał Wojtowicz i Mariusz Wojdag. W turnieju siatkówki na stojąco, kibice zobaczą cztery drużyny: IKS Atak Elbląg (2), Start Zielona Góra oraz Start Łódź. Tutaj zespoły grać będą systemem każdy z każdym. Tutaj mistrzowskiego tytułu także broni IKS Atak, który tak jak w minionym sezonie, tak i w tym turnieju zagra z kadrowiczami reprezentacji kraju: Arturem Wąsowiczem, Rafałem Wojtowiczem oraz Adamem Stępniem — informuje dyrektor Rękas-Woźna. Wszystkie spotkania rozgrywane będą do dwóch zwycięskich setów do 21 pkt. Jerśli w setach będzie remis 1:1, to wówczas rozegrany zostanie trzeci set do 15 pkt. Na najlepsze drużyny i zawodników czekają puchary, medale i także nagrody rzeczowe — mówi prezes elbląskiego klubu Tomasz Woźny.

To będzie na pewno bardzo dobry turniej nie tylko pod względem organizacyjnym, ale także i sportowym. Cieszy duża ilość startujących klubów, a co za tym idzie, będzie też i wysoki poziom gier, gdzie emocji i niespodzianek nie powinno zabraknąć. — Naszym zadaniem jest obrona mistrzowskich tytułów i wszystko zrobimy, by ten cel osiągnąć — mówi prezes. Impreza odbywa się pod patronatem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polskiego Związku Sportów Niepełnosprawnych "Start" a także Ministerstwa Sportu.

Jerzy Kuczyński

https://m.wm.pl/2020/07/orig/bez-tytulu-634312.jpg


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB