Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Miejskie wakacje obfitują w atrakcje

2020-07-01 14:00:00 (ost. akt: 2020-07-01 13:03:44)

Autor zdjęcia: pixabay

Elbląg ma szansę zostać żywym przykładem tego, że wakacje w mieście nie muszą być nudne. Grafiki wszystkich znanych mieszkańcom instytucji przepełnione są atrakcjami, wśród których każdy znajdzie coś ciekawego. To będzie naprawdę inspirujące lato!

Wiemy, że czas epidemii ma swoje wymogi, ale rozpoczęły się wakacje. W tym roku dużo skromniej, bo nie było Dni Elbląga, a w związku z sytuacją epidemiologiczną również odwołane jest Święto Chleba, które kończyło wakacje, a rozpoczynało rok szkolny — mówił podczas dzisiejszej konferencji prezydent Witold Wróblewski. Mimo wielu obostrzeń udało się jednak stworzyć ciekawą ofertę edukacyjną, sportową i kulturalną dla mieszkańców miasta.

Wśród najciekawszych z nich należy wymienić „Kino pod chmurką”. Przed elblążanami jeszcze 9 seansów plenerowych organizowanych na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Departament Promocji i Turystyki zapowiada również warsztaty kulinarne, które będą odbywać się na Starym Mieście w lipcu i sierpniu.

Na serię niezwykłych spotkań zaprasza Galeria El. „Śniadania na trawie” powiązane z warsztatami dla dzieci, muzyką na żywo, wykładami, warsztatami i sztuką kulinarną startują już 4 lipca. Kolejne spotkania planowane są na 19 lipca oraz 2 i 16 sierpnia. Organizatorzy zastrzegają jednak, że daty te, ze względu na warunki pogodowe, mogą być ruchome.

Elbląskie muzeum oferuje cykliczne imprezy edukacyjne, a wśród nich m.in. spotkania z historią i wikingami. — Terenem dziedzińca zawładną wikingowie, którzy pokażą, jak żyli i funkcjonowali oraz czym się zajmowali mieszkając w Osadzie Truso — zdradza Agnieszka Sławińska z Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

W Bibliotece Elbląskiej będzie równie ciekawie. Wśród jej wakacyjnej oferty m.in. zajęcia z kodowania, spotkanie autorskie dla dzieci z Zofią Stanecką i Danielem de Latour, a także goście — Teatr Katarynka z Gdańska z dwoma spektaklami — „Księżniczka Rosa i Klimek” sierpnia oraz „Morskie Opowieści”.

Mieszkańcy miasta nie powinni również narzekać na brak odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Elblągu oferuje liczne zajęcia sportowe, a wśród nich: piłka ręczna i siatkowa, koszykówka, judo, karate i lekka atletyka.

To jeszcze nie wszystkie możliwości. — Latem odbędą się zawody, festyny czy wycieczki rowerowe. Będzie można pouczyć się jazdy na rolkach czy uczestniczyć w treningach z elbląskimi sportowcami. Na co dzień zapraszamy do stref gier i zabaw umiejscowionych w Hali Sportowo-Widowiskowej i na tafli Krytego Lodowiska, a także na Tor Wrotkarski Kalbar. Udział we wszystkich wakacyjnych zajęciach jest bezpłatny — informuje Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. — Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie — dodaje.

Wszystkie atrakcje zaplanowane na wakacyjne miesiące znajdziecie tutaj.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl