Piątek, 20 maja 2022. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Wernisaż wystawy Aleksandry Bielskiej

2020-07-18 09:00:00 (ost. akt: 2020-07-17 10:57:55)

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

„Zie-Mia” to tytuł wystawy fotograficznej autorstwa Aleksandry Bielskiej. Na wernisaż zapraszamy w środę 22 lipca o godz. 18.00 do CSE „Światowid”. Co ważne, zapraszamy na wernisaż tradycyjny, stacjonarny – taki jak przed pandemią.

Wernisaż zapowiada się bardzo ciekawie nie tylko z racji tematyki wystawy, ale także ze względu na jej umiejscowienie. Jej tytuł symbolicznie pokazuje kontrast i od razu zapowiada podział tematyczny prac na dwa piętra Galerii na balkonach CSE „Światowid”. Na pierwszym piętrze znajdziemy ZIE, gdzie zanurzymy się w zielony świat naturalnego pejzażu, natomiast na drugim piętrze będzie królowało MIA – czyli autorskie spojrzenie na przestrzenie miejskie.

— „Zie-Mia” — w tym słowie mieszczą się fragmenty dwóch kolejnych, które będą leitmotivem wystawy — zieleni i miasta — mówi Aleksandra Bielska. — Zapraszam na wspólną wędrówkę. Rozpoczniemy od lasu, drzew, pól - tych przestrzeni, w których, mam nadzieję, uda nam się wziąć głęboki wdech, przygotować się na to, co dalej - na wizytę w miejskiej dżungli.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wstęp wolny.
Wystawa będzie czynna do 31 sierpnia 2020 r. w Galerii na balkonach Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Aleksandra Bielska — entuzjastka filmu i fotografii, zbieraczka lokalnych historii i krajobrazów. Na co dzień pracuje w kinie, rozmawia o filmach (i nie tylko) z DKF-owiczami.

https://m.wm.pl/2020/07/orig/maly-637109.jpg


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB