Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Przedłużono areszt tymczasowy dla Patryka D. Jest podejrzany o zabójstwo 23-letniej Pauliny

2020-08-04 14:46:30 (ost. akt: 2020-08-04 14:55:53)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Do 30 października przedłużony został areszt tymczasowy dla Patryka D., podejrzanego o zamordowanie pochodzącej z Balik Pauliny, której szczątki odnaleziono we wsi Piotrkowo oddalonej o ok. 20 km od Elbląga.

Przypomnijmy, przerażającego odkrycia dokonali policjanci z okolic Nowego Dworu Gdańskiego. We wsi Piotrowo niedaleko Elbląga znaleźli rozrzucone fragmenty zwłok. Zbrodni dokonał 20-letni Patryk D.

Szesnastego marca na stronie Komendy Miejskiej Policji w Łomży pojawiła się informacja o zaginięciu 23-letniej Pauliny, mieszkanki Balik. W kwietniu zawiadomienie udostępniła również Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Według ustaleń zaginiona wyszła z mieszkania w Warszawie 8 marca, do tej pory do niego nie wróciła, ani też nie nawiązała kontaktu z bliskimi. W informacji o jej zniknięciu zasugerowano, że kobieta może przebywać na terenie Nowego Dworu Gdańskiego. Miała tam bowiem odwiedzić mieszkającego tam byłego partnera.

Pod koniec kwietnia śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku dokonali makabrycznego odkrycia. Na jednym z pól we wsi Piotrowo, oddalonej o około 4 kilometry od Nowego Dworu Gdańskiego i nieco ponad 20 kilometrów od Elbląga, znaleziono fragmenty ludzkiego ciała. Na miejscu pracowała policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. W związku z popełnioną zbrodnią jeszcze tego samego dnia zatrzymano 20-letniego mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego, który przyznał się do zamordowania swojej byłej dziewczyny. Odbyła się wizja lokalna z jego udziałem, podczas której, bez emocji miał opisywać, w jaki sposób odebrał dziewczynie życie.

Jak podaje serwis zulawytv.pl, sąd podjął decyzję o przedłużeniu do października aresztu tymczasowego dla Patryka D. podejrzanego o morderstwo 23-letniej Pauliny.

— Śledztwo zostało przedłużone do 30 października. Również okres stosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu został przedłużony do 27 października — mówi cytowany przez zulawytv.pl prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. — Sprawa pozostaje w toku. Prokurator do merytorycznego zakończenia sprawy musi uzyskać szereg opinii, przede wszystkim opinię psychiatryczną i opinię psychologa dotyczącą podejrzanego. Oprócz tego w przygotowaniu są jeszcze opinie biegłego z zakresu informatyki i entomologa sądowego. Oprócz tego będziemy dalej przesłuchiwać świadków w tej sprawie — dodaje Duszyński.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl