Piątek, 22 października 2021. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Kim jest archeolog?

2020-08-11 08:00:00 (ost. akt: 2020-08-10 11:09:19)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

W środę, 12 sierpnia, o godz. 12.00 zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na kolejne spotkanie z cyklu „Para-buch! Książka w ruch!”, podczas którego będzie można się dowiedzieć, na czym polega praca archeologa. Zajęcia odbędą się na bibliotecznym dziedzińcu. Wstęp wolny.

Zajęcia będą inspirowane książką Maca Barnetta pt. „Sam i Dave kopią dół”. Uczestnicy dowiedzą się, kim jest archeolog, czym się zajmuje oraz jakie są jego metody i narzędzia pracy. Przeniesiemy się w czasie, aby poznać znaczenie naskalnych rysunków oraz poznać życie w pradawnej osadzie. Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami.

„Para-buch! Książka w ruch!” to nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Edycję pilotażową projektu „Para-buch! Książka w ruch!” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.

Kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 17 sierpnia (godz. 12.00) – Kartografia, czyli o czym mówią mapy, w oparciu o książkę Kim Heekyoung „Dokąd iść? Mapy mówią do nas”.

Zajęcia odbywać się będą w malowniczej scenerii ogrodu znajdującego się na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej lub – w razie niepogody – w sali „U św. Ducha”.

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika "Bulaj", ul. Zamkowa 1
tel. 55 625 60 23
e-mail: bulaj@bibliotekaelblaska.pl

https://m.wm.pl/2020/08/orig/para-buch-12-08-640985.jpg


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB