Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Promenada we Fromborku już otwarta [ZDJĘCIA]

2020-08-11 11:00:00 (ost. akt: 2020-08-11 10:37:58)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy Frombork

W minioną sobotę na wszystkich odwiedzających Frombork czekało mnóstwo atrakcji. Wszystko w związku z długo wyczekiwanym zakończeniem jednej z ważniejszych dla miasta inwestycji.


Impreza rozpoczęła się o 12.
— Na placu przy promenadzie odbyły się warsztaty budowania modeli rakiet, warsztaty plastyczne dla najmłodszych "Kopernik, Frombork i Gwiazdy" oraz puszczanie wcześniej wykonanych rakiet — przekazuje Jolanta Bieńkowska, inspektor ds. promocji i turystyki z Urzędu Miasta i Gminy Frombork.
Po kilku godzinach zabaw nadszedł czas na główny punkt programu, czyli oficjalne otwarcie promenady.

Prócz mieszkańców i turystów w tym ważnym dla Fromborka wydarzeniu uczestniczyli goście zaproszeni przez burmistrza Zbigniewa Pietkiewicza i przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszarda Pawluczuka. Wśród nich znaleźli się senator Jerzy Wcisła, marszałek Gustaw Marek Brzezin, starosta braniewski Karol Motyka, projektant inwestycji Maciej Korzonek oraz wykonawca Jan Stanuch.

— Dużą atrakcją tuż po otwarciu promenady był start balonu meteorologicznego z ładunkiem. Jego lot można było śledzić na mapach i odbierać obrazy nadawane drogą radiową — informuje Jolanta Bieńkowska. — Przed publicznością wystąpili uczniowie ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Braniewie, amatorski zespół artystyczny "Yabadoo" działający przy Stowarzyszeniu "Teraz Warmia", a wieczorem Teatr Muzyczny "Hals" z Gdyni — relacjonuje pani inspektor.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje, które umilały odwiedzającym sobotę spędzoną we Fromborku.
Obecni na otwarciu promenady uczestniczyli w pokazie balonu na ogrzane powietrze SP-BYR WZLOT. Zbigniew Pietkiewicz wylosował nawet szczęściarza, dla którego nagrodą był przelot wspomnianym balonem.

— W trakcie sobotniego wydarzenia we Fromborku prezentowały się również służby mundurowe: 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej, OSP Frombork oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza — wylicza Jolanta Bieńkowska.

Kiedy żołnierze promowali nabór do służby, strażacy zachęcali do skorzystania z toru przeszkód i podziwiania promenady z podnośnika. Dzieci mogły sprawdzić, jak to jest być strażakiem, a nawet zweryfikować swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i spróbować przeprowadzić resuscytację na fantomie.

Ponadto uwagę najmłodszych przyciągały dmuchańce i przechadzający się szczudlarze.

Nie zabrakło też tradycyjnych pyszności.
— Stoiska z produktami kulinarnymi i rękodziełem przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy: KGW "Babigród" Bogdany, KGW "Jagodzianki" Biedkowo i KGW Drewnowo — informuje Jolanta Bieńkowska.

I dodaje: — Inwestycja robi wrażenie swoim rozmachem i powinna stać się popularnym miejscem na spędzanie wolnego czasu wśród mieszkańców i turystów. To zupełnie nowe miejsce na turystycznej mapie miasta oraz Warmii i Mazur.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. janusz #2963447 | 93.105.*.* 23 sie 2020 17:48

  moglibyście już zdjąć ten filmik..... lenie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Oooo #2962662 | 87.159.*.* 21 sie 2020 23:06

  A gdzie odstępy.ukarac tych pasożytów!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. lolo #2961492 | 194.49.*.* 19 sie 2020 11:00

  no fajnie tylko szkoda ze zalew to zalew :( maksymalnie zamulony plywanie w nim to nic fajnego

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jolanta #2961042 | 95.160.*.* 18 sie 2020 14:16

  Brawo, bardzo ciekawe miejsce wypoczynku . Włodarze Fromborka postarali się a Burmistrz Braniewa śpi i nie myśli o atrakcjach dla mieszkańców.Była plaza w Nowej Pasłęce (może nienajlepsza) władze ją oddały , a sporo ludzi z okolicy z niej korzystało.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. gdzieona #2960942 | 188.147.*.* 18 sie 2020 10:57

  Ładne zdjęcia, ale nie ma na nich promenady. Chcę zobaczyć PROMENADĘ.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)