Niedziela, 23 stycznia 2022. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Budowę przekopu można podziwiać z punktu widokowego

2020-08-21 18:00:00 (ost. akt: 2020-08-21 09:50:32)

Autor zdjęcia: Karolina Król

Nadleśnictwo Elbląg wycięło fragment lasu na Mierzei Wiślanej tuż przy budowanym kanale żeglugowym. Miejsce to ma służyć jako nowa składnica drewna. Póki jednak drewna nie ma jest tu parking z którego można udać się na tymczasowy punkt widokowy.

Leśnicy zadbali o to, żeby turyści mogli bezpiecznie zapakować samochód i obejrzeć postęp prac na Mierzei. — Jednym z miejsc, gdzie utworzono tymczasowy parking jest plac składowy przy przekopie — informował Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. — Zaobserwowaliśmy wiele osób, które w ostatnich miesiącach zatrzymują się przy przekopie w celu zrobienia zdjęcia czy przespacerowania się wzdłuż niego. Ludzie nie mają gdzie zostawiać samochodów, więc parkują je przy samej drodze, na poboczach, we wjazdach do lasów czy wzdłuż dróg leśnych, stwarzając niebezpieczne sytuacje. W związku z tym podjęliśmy decyzję, że w ramach udostępniania placów składowych koniecznie musimy udostępnić także miejsce zlokalizowane przy przekopie.

Parking to jednak nie wszystko. — Powstał także pomysł na udostępnienie jednego ze wzniesień w lesie, w najbliższym sąsiedztwie przekopu, w pobliżu Tymczasowego Miejsca Postoju Pojazdów pod utworzenie punktu obserwacyjnego, na którym stanęły także tablice informacyjne — dodawał Jan Piotrowski. — Pozwoliło to chociaż częściowo uporządkować ruch turystów w lesie, co zdecydowanie wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa przebywających w tym obszarze osób i zabezpieczy las przed intensywnym miejscowym rozdeptywaniem.

Chętnych na „podglądanie” budowy kanału jest wielu. — Jedziemy właśnie na urlop do Krynicy Morskiej i obowiązkowo musieliśmy się tu zatrzymać — mówi pan Tomasz. — Pokażę później zdjęcia w pracy, że byłem w tym słynnym miejscu. — To historyczna chwila — dodaje inna zwiedzająca.

Niestety, turyści także potrafią zostawiać po sobie pamiątki. Na poboczach widoczne są śmieci, w tym również maseczki. — Chcielibyśmy zaapelować do turystów odwiedzających to miejsce o mądre korzystanie z lasu, a w szczególności o nie śmiecenie — kończył Piotrowski. — Skoro przywieźliśmy do lasu butelkę z piciem czy jedzenie w opakowaniu to możemy też te rzeczy zabrać z powrotem do domu.


K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. won #3066892 | 89.228.*.* 21 maj 2021 14:55

  Brawo za tą inwestycję! Jest potrzebna Polsce i regionowi. Kopać, nie słuchać wycia oszołomów kodowsko-peowsko-ruskich.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. USA BLACK BIZNES #2962948 | 83.8.*.* 22 sie 2020 18:01

  kiedy w końcu popłynie masowcami radioaktywna ruda tytanu ????USA

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. karol #2962933 | 176.221.*.* 22 sie 2020 17:03

  Podziwiać dewastację środowiska? Już za około 10 lat okaże się czy ten przekop miał ekonomiczny sens. Mam nadzieję, że decydenci będą jeszcze żyć i staną przed sądem. A ta wielka budowa pisowskiego socjalizmu ma się zwrócić za jakieś 450 lat. Będą z niej korzystać głównie jachty.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. lwx #2962919 | 83.9.*.* 22 sie 2020 16:25

  Stalin też chciał odwrócić bieg rzek. Każdy robi to na co go stać.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. kat #2962883 | 83.6.*.* 22 sie 2020 15:26

  Złodzieje.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)