Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Elbląg kandydatem na rowerową stolicę Polski

2020-08-24 20:00:00 (ost. akt: 2020-08-24 12:45:23)

Autor zdjęcia: pixabay

1 września rusza rywalizacja o tytuł „Rowerowej stolicy Polski”, w której udział wezmą 43 miasta, w tym po raz pierwszy Elbląg. Zachęcamy do udziału w zabawie i kręcenia kilometrów dla Elbląga.

Propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej oraz promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu – to główne cele rywalizacji o tytuł „Rowerowej stolicy Polski”.

Do tegorocznej edycji zabawy, organizowanej przez miasto Bydgoszcz, zgłosiły się 43 miasta, w tym po raz pierwszy Elbląg. Rywalizacja miała odbyć się w maju, ale plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa i organizatorzy przenieśli ją na wrzesień.

Walka o miano „Rowerowej stolicy Polski” rozpocznie się 1 września i potrwa do końca miesiąca.

Zasady rywalizacji są proste. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie. Rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”.

Aplikację „Rowerowa stolica Polski” znajdziemy w sklepie Play (dla systemów Android) lub w sklepie Apple Store (dla systemów IOS). Po zainstalowaniu aplikacji wybieramy Elbląg i rozpoczynamy kręcenie kilometrów dla naszego miasta.

Co ważne, kilometry dla swojego miasta możemy kręcić w każdym miejscu na świecie! Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku trzech zwycięstw z rzędu Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. O końcowej kolejności przesądzają takie czynniki jak przejechane kilometry oraz liczba mieszkańców danego miasta. Na trzy najbardziej aktywne Miasta czekają nagrody w postaci samoobsługowych stacji naprawy rowerów.

Kręcić kilometry dla Elbląga można każdego dnia. Zapraszamy także już dzisiaj do udziału w dwóch wydarzeniach, w których będzie można to robić w większym gronie. 6 września odbędzie się kolejna miejska wycieczka rowerowa, a 19 września zaplanowany jest rowerowy przejazd przez miasto z okazji Dnia bez samochodu. Oba wydarzenia organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Więcej szczegółów podamy w najbliższych dniach.

Kampania „Rowerowa stolica Polski” motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.

Organizatorem rywalizacji o tytuł „Rowerowej stolicy Polski” jest Miasto Bydgoszcz. Pierwsza edycja została przeprowadzona w terminie: 1–30 września 2019 r., tytuł Rowerowej Stolicy Polski zdobyła Nowa Sól.

Instruktaż. Jak dołączyć do rywalizacji

1. Znajdź i pobierz aplikację "Rowerowa Stolica Polski" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub App Store).
2. Z menu wybierz "Rywalizacje" następnie w zakładce "Ogólne" - "Rowerowa Stolica Polski".
3. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej - wybierz miasto - dla którego chcesz kręcić kilometry.
4. W kolejnym kroku - wybierz grupę - z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!UM Elbląg


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A.K. #2964039 | 77.255.*.* 25 sie 2020 10:39

    Przecież to jakaś farsa. Elbląg rowerową stolicą Polski, buahahaha!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. 997 #2963981 | 83.21.*.* 25 sie 2020 07:22

    Proszę pokażcie mapę Elbląga ze ścieżkami rowerowymi , zanim mnie śmiech ogarnie

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz