Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Rowerowa jazda na koniec wakacji

2020-08-24 15:30:23 (ost. akt: 2020-08-24 15:32:00)

Autor zdjęcia: MOSiR

Bażantarnia i Modrzewina będą celem ostatniej popołudniowej wycieczki w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em”. Wszystko, co dobre się kończy i tak samo jest też z wakacjami. Oczywiście nie oznacza to końca sezonu rowerowego w Elblągu.

- W Bażantarni zapoznamy się z postępem prac przy szlaku czerwonym i zajrzymy pod wiatę Parasol, chociaż deszczu nikt się nie spodziewa. Kilkoma mniej znanymi rowerowo ścieżkami dotrzemy do ulicy Królewieckiej, gdzie spojrzymy na wiatę Pazią i obejrzymy śluzę na Kumieli - mówi Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Następnie jako uzupełnienie wycieczki szlakiem parków Elbląga pojedziemy na Modrzewinę, gdzie powstaje nowy las miejski z pewną ciekawostką, która dla uczestników wyjaśni się na miejscu.

Trasa będzie prowadziła po drogach gruntowych oraz twardych. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich oraz trekkingowych z działającymi przerzutkami. Warto także zabrać oświetlenie przednie i tylne, bo dzień jest już coraz krótszy.Podczas wycieczki pokonamy około 17 km, co w połączeniu ze spokojnym tempem i licznymi odpoczynkami zajmie nam około 3 godzin. Trasa.

Ruszamy z polany z wiatami w Bażantarni we wtorek, 25 sierpnia o godzinie 17:00
.

MOSiR


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl