Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Filtrująca butelka dla każdego elbląskiego pierwszaka

2020-08-28 14:00:00 (ost. akt: 2020-08-28 11:21:09)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Jak informuje Urząd Miasta, prezydent Witold Wróblewski wraz z EPWiK przygotowali specjalną inicjatywę społeczną dla elbląskich pierwszoklasistów.

W ramach akcji "Piję wodę z kranu!" każdy elbląski pierwszoklasista otrzyma filtrującą butelkę wielokrotnego użytku.

Elbląska woda z kranu nie ustępuje jakością wodzie butelkowanej, zawiera wartościowe substancje mineralne, m.in. wapń, magnez i potas. Elbląskie wodociągi zapewniają wysokie bezpieczeństwo spożycia wody, gwarantowane przez prowadzone kontrole jej jakości. Kranówka jest znacznie tańsza i powszechna, a wykorzystując do jej spożywania pojemniki szklane lub wielokrotnego użytku ograniczamy ilość odpadów, które powstają z jednorazowych butelek i opakowań – informuje rzecznik prasowy prezydenta.

I dodaje: – Na całym świecie pitniki, zwane też zdrojami wodnymi lub poidełkami, zyskują coraz większą popularność, ponieważ zapewniają łatwy, szybki, bezpieczny i higieniczny dostęp do wody pitnej bezpośrednio z sieci wodociągowej. Kilka takich urządzeń zamontowanych jest w elbląskich szkołach.

Jak zapewnia Urząd Miasta, każdy elbląski pierwszoklasista otrzyma filtrującą butelkę wielokrotnego użytku na wodę, która staje się dziś symbolem świadomości ekologicznej.

Mamy nadzieję, że dzięki temu dzieci będą chętniej sięgać po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane. Chcemy również już od najmłodszych lat kształtować postawy proekologiczne – przyznaje rzecznik prezydenta.

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Elblągu przygotowało także dla placówek edukacyjne materiały video do wykorzystania w czasie zajęć lekcyjnych.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB