środa, 29 marca 2023. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Oszuści coraz bardziej przebiegli [VIDEO]

2020-08-31 13:21:04 (ost. akt: 2020-08-31 13:24:03)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Pewna elblążanka zgłosiła na policję wyłudzenie pieniędzy poprzez sprzedaż biletów na koncert. Wobec dwóch innych kobiet oszuści podjęli próbę wyłudzenia pieniędzy „na wypadek”, na szczęście nie dały się nabrać.

Pierwsza z kobiet zakupiła na portalu społecznościowym bilety na koncert znanej grupy muzycznej. Za bilety zapłaciła, przelewając na podane w ogłoszeniu konto kwotę 430 złotych. Jak się później okazało, sprzedający oferował bilety, których… nie posiadał.

Inni oszuści próbowali „nabrać” dwie starsze panie, dzwoniąc do nich i informując, że bliska osoba spowodowała śmiertelny wypadek. Informując jednocześnie, że wszyscy z rodziny, do których mogłaby zadzwonić (córka, wnuk, zięć), są w tej chwili na policji. Rozwiązaniem sytuacji jest przekazanie 3 tysięcy złotych, aby córka została zwolniona. Kobieta rozłączyła się, nie dając się oszukać. Podobna próba była podjęta również wobec innej starszej pani i tu scenariusz był podobny.

Pamiętajmy: Oszuści żądają najczęściej kwoty w takiej wysokości, którą starsza osoba może mieć w domu. Rozmawiajmy ze starszymi osobami o takiej potencjalnej sytuacji. Uprzedzajmy je o tym, że może ona mieć miejsce. Mówmy jak wtedy zareagować. I przede wszystkim tłumaczmy, aby nie przekazywać pieniędzy nieznanej osobie.  


KMP w ElbląguCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl