Zumba, Joga, Aqua Fitness i wiele innych zajęć

2020-09-01 20:00:00(ost. akt: 2020-09-01 09:56:56)

Autor zdjęcia: pixabay

Aktywuj się z MOSiR-em to program różnorodnych zajęć rekreacyjnych, które odbywają się m.in. na sali do fitnessu czy na basenie. 7 września rozpocznie się kolejny sezon, w którym będzie można skorzystać z zajęć Jogi, Zumby, Turbo Spalania czy Aqua Fitness. Dla seniorów będzie Aerobik w wodzie, a dla najmłodszych – nauka i doskonalenie pływania.
Wakacje dobiegły końca i choć w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji nie było letniej przerwy od ćwiczeń, to w poniedziałek (7 września) zacznie się kolejny sezon zajęć, które odbywają się w ramach programu Aktywuj się z MOSiR-em. Po wakacjach sporo osób stara się wrócić do zdrowych nawyków i aktywnego spędzania czasu, a część osób chce po raz pierwszy skorzystać z takich ćwiczeń. I właśnie z myślą o wszystkich chętnych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ofertę różnorodnych zajęć, która będzie stopniowo rozszerzana.
- Z roku na rok staramy się dopasować jak najlepiej naszą ofertę do potrzeb elblążan – mówi Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora MOSiR. – W tym roku musimy dodatkowo dopasować ofertę do sytuacji związanej z koronawirusem i wszelkimi obostrzeniami. Należy tu jednak podkreślić, że wszystkie nasze obiekty są bezpieczne, wszędzie restrykcyjnie przestrzegamy zasad i wytycznych Ministerstwa Zdrowia, więc serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia. A jest w czym wybierać.

JOGA
Vinyasa Yoga jest przeznaczona dla wszystkich, a każdy ćwiczy według swoich aktualnych możliwości i potrzeb. Vinyasa jest energetyczną formą jogi, podczas której płynnie przechodzi się między pozycjami. Ważnym elementem jest zsynchronizowanie ruchu z oddechem. Dzięki jodze stajemy się silniejsi i bardziej elastyczni. Zajęcia będą odbywały się we wtorki o godz. 19.00. Prowadzi je Agata Derebecka, certyfikowany, międzynarodowy instruktor jogi Hatha/Vinyasa RYT 200h Yoga Alliance. Pierwsze zajęcia 8 września.

ZUMBA
Na format zajęć składają się szybkie i wolne rytmy wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę w sposób charakterystyczny dla aerobiku czy fitnessu, aby w rezultacie w unikalny sposób zbalansować spalanie tkanki tłuszczowej z modelowaniem mięśni. Stosowane ruchy taneczne oparte o trening cardio (trening aerobowy) są łatwe do wykonania. Zajęcia prowadzi Marcin Wierzbicki. Będą odbywały się we wtorki i czwartkio godz. 20.15. Pierwsze spotkanie z zumbą 8 września.

TURBO SPALANIE
Oparte będzie na zasadach treningu Tabata, czyli zajęć opracowanych w oparciu o trening interwałowy. Łączy się tu ćwiczenia w taki sposób, aby poprawić wydolność i wytrzymałość organizmu. Trening ten oparty jest na dużym wysiłku i następujących, we właściwych odstępach, przerwach na odpoczynek, co pozwala ciału na kolejne jeszcze intensywniejsze serie. Prowadzi to do maksymalnej stymulacji mięśni całego ciała oraz do silnego pobudzenia spalania tkanki tłuszczowej. Zajęcia prowadzi Anna Woronowicz, a odbywać się będą w każdąśrodęo godz. 19.00. Pierwsze zajęcia 9 września.

Zajęcia Jogi, Zumby oraz Turbo Spalaniabędą w sali fitness w budynku Krytego Lodowiska przy ul. Karowej 1. Koszt uczestnictwa w tych zajęciach to każdorazowo 13 zł od osoby. Bilety można nabywać tuż przed zajęciami w kasie lodowiska. Od nowego sezonu będzie możliwość korzystania z zajęć w ramach karty Multisport.

Aktywuj się z MOSiR-em w wodzie

NAUKA PŁYWANIA
Zajęcia przygotowane są z myślą o dzieciach powyżej 5 lat, które jeszcze nie pływają, jak też o tych, które już pływać potrafią, lecz chcą doszlifować swój styl czy podnieść umiejętności. Wiek uczestników oraz poziomy umiejętności to główne czynniki, którymi instruktorzy będą kierowali się przy doborze grupy. Zajęcia będą odbywały się w Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej 68. Lekcje pływania będą odbywały się 2 razy w tygodniu, a karnet na 8 wejść w miesiącu to koszt 110 zł. Istnieje możliwość chodzenia 1 raz w tygodniu, wówczas cena karnetu to 75 zł za 4 wejścia w ciągu miesiąca. Pojedyncze wejście na zajęcia kosztuje 20 zł. Spotkania organizacyjne z przydziałem do grup odbędą się 8 i 9 września. Więcej informacji wkrótce.

AQUA FITNESS
Są to zajęcia skierowane do wszystkich miłośników aktywności fizycznej. Jest to forma treningu, który zmierza do osiągnięcia maksymalnej sprawności fizycznej, przy wykorzystaniu różnorodnych form ruchowych w wodzie. Ćwiczenia dostosowane są do możliwości, gustu i oczekiwań uczestników. Zajęcia będą odbywały w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka przy ul. Moniuszki 25w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 20.00. Pojedyncze wejście to koszt 25 zł, natomiast karnety można kupić w cenie 85 zł za 4 wejścia w ciągu miesiąca lub 140 zł za 8 wejść w ciągu miesiąca.

AEROBIK DLA SENIORÓW
To druga z propozycji zajęć w wodzie. Są to zajęcia na pływalni, w ramach których wykonywany jest szereg ćwiczeń specjalnie przygotowanych dla tej grupy wiekowej. Fitness łączy w sobie gimnastykę korekcyjną z aerobikiem i elementami pływania. Taka forma aktywności opóźnia procesy starzenia, pozwala odzyskać wigor i energię. Aerobik dla seniorów odbywa się w każdą sobotę o godz. 11.00 w Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej 68. Zajęcia w wodzie skierowane są do wszystkich osób powyżej 60 roku życia. Cena biletu wynosi 10 zł i obejmuje 30 minut zajęć oraz 30 minut pływania dowolnego.

Więcej informacji na stronie: mosir.elblag.eu oraz pod numerem: 55 625 30 00.

Obrazek w tresci


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olsztyn #2966976 | 31.0.*.* 1 wrz 2020 20:19

    Olsztyn olsztyn

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz