Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

„ułamki. krawędź wewnętrzna” – wernisaż wystawy w Galerii EL

2020-09-08 20:00:00 (ost. akt: 2020-09-08 12:28:23)

Autor zdjęcia: GEL

Po emocjach związanych z porcelanowymi „dresiarzami” Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza gorąco do obejrzenia kolejnej wystawy. Prace autorstwa Ady Kamińskiej w cyklu „ułamki. krawędź wewnętrzna” zaprezentujemy podczas wernisażu wystawy w czwartek 10 września o godz. 18:00.

Genezą najnowszego cyklu „ułamki.krawędź wewnętrzna” są kilkuletnie rozważania nad przestrzenią, którą artystka ukazała już w cyklach poprzednich pn. „przestrzenie-nieprzestrzenie”.

Ułamki to momenty, chwile, klatki, widziane i zarejestrowane podczas wędrówek z okresu izolacji: widok z okna, niebo nad Beskidami, słońce, morze... Krawędź wewnętrzna, to znak, osobisty wyraz emocji, doświadczenia, zdarzenia – mocna linia, która przecina kompozycję, widoczna na każdym płótnie. Podobnie jak poprzednie, obrazy z tego cyklu są monochromatyczne, ale wprowadzona do kompozycji płaszczyzna żółcieni, czerni czy indygo porządkuje przestrzeń, oczyszcza ją. ‘ułamki’ są spokojne, pozbawione kontrastów. Gdzieniegdzie do głosu dochodzi oranż, żółcień, przebija się złoto, błękity, turkusy. Przedstawione formy stały się jednak bardziej organiczne, biologiczne i w swym charakterze momentami wręcz ekspresyjne. Kompozycje są konsekwentnie otwarte, pochłaniające - zachęcają do wejścia wewnątrz płótna.

„ułamki. krawędź wewnętrzna” – Krużganek Galerii EL
Wernisaż wystawy: 10-09-2020 (czwartek) godz. 18:00
Czas trwania wystawy: 10-09-2020 : 07-10-2020
Kuratorka: Ada Kotyńska

Kilka słów o Adzie Kamińskiej.
Ukończyła studia na sztukach pięknych w Toruniu (dyplom MA z malarstwa w 2002) i studia podyplomowe na UW. Dobrze czuje się w dużych formatach i kompozycjach monochromatycznych, w których ujawnia się jej wrażliwość na kolor, formę i przestrzeń tak obecną w jej obrazach.

Wystawy z ostatnich 3 lat:
- 2018 - Elbląg Plastyczny, wystawa indywidualna, Centrum Sztuki Galeria EL, Elbląg, Polska
- 2018 – Konkubinat form, Ada Kamińska &Łukasz Płonka, Galeria Nova,
Malbork, Polska
- 2019 - Galeria Jednego Obrazu, prezentacja indywidualna, Centrum Sztuki Galeria EL, Polska
- 2019 - Trzy kolory, wystawa zbiorowa, Malbork, Polska
- 2019 – Wystawa zbiorowa, Salon Sztuki, Zurich, Szwajcaria
- 2019 – Wystawa zbiorowa, Art Shopping-Luwr, Paryż, Francja
- 2020 – Wystawa zbiorowa, Galerie Manualis, Evian, Francja

GELCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Claudia Klein #2969699 | 185.232.*.* 8 wrz 2020 23:05

    Witam i witam w Spotlight Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było dużym problemem. Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz