Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Z zajęć skorzystało już 8 tysięcy seniorów!

2020-09-09 16:00:00 (ost. akt: 2020-09-09 12:57:12)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Wczoraj (08.09) w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" miejsce miała inauguracja roku akademickiego 2020/2021 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych. Jak zauważa Iwona Orężak, dyrektor UTWiON, na przestrzeni lat z zajęć skorzystało już 8 tysięcy seniorów.

Ten rok akademicki jest czasem szczególnym. Zdecydowaliśmy, że choć przy mniejszej ilości uczestników, będziemy jednak funkcjonować – mówiła Iwona Orężak. I dodała: – Z okazji inauguracji życzę wszystkim uczestnikom zapału, energii, zdrowia i sił do nowych wyzwań.

Życzenia studentom złożył również wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak. Mówił również o tym, jak ważne jest funkcjonowanie UTWiON.

– Dzięki Uniwersytetowi elbląscy seniorzy i osoby niepełnosprawne mają miejsce, gdzie mogą twórczo rozwijać swoje pasje i zainteresowania poprzez zdobywanie nowej wiedzy, jak i kolejnych umiejętności – zauważył Janusz Nowak. – Ten Rok Akademicki odbywać się będzie w czasie pandemii. Mam nadzieję, że uda się tak zorganizować zajęcia, aby były one bezpieczne dla słuchaczy, a pośród tematów nie zabrakło tak istotnych dziś zagadnień, jak zdrowie i profilaktyka – dodał wiceprezydent.

Podczas inauguracji odbyło się pasowanie na studentów nowych słuchaczy, a wykład pod tytułem "Senior w Literaturze" wygłosiła mgr Krystyna Sandecka.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl