Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Woda to nie tylko H2O [VIDEO]

2020-09-11 08:15:04 (ost. akt: 2020-09-11 00:54:18)
Jacek Zdrojewski i Zbigniew Zygadło: Wygląda na to, że mamy nowy gatunek win — Wina Żywe

Jacek Zdrojewski i Zbigniew Zygadło: Wygląda na to, że mamy nowy gatunek win — Wina Żywe

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Wielu wątpiło w ten pomysł, ale śmiały eksperyment okazał się sukcesem. W usytuowanych trzy kilometry od Mierzei Wiślanej Kadynach powstają wyjątkowe wina, a wszystko za sprawą niezwykłej technologii wykorzystywanej do ich produkcji.

Region północnej Polski zdecydowanie nie oferuje sprzyjających warunków dla upraw winorośli. Jacek Zdrojewski postanowił jednak podjąć się tego trudnego wyzwania i w 2013 zasadził w Kadynach 16 tysięcy sadzonek, a wśród nich między innymi gatunki takie jak Leon Millot, Regent, Rondo, Aurora, czy Solaris.

— Po kilku miesiącach winorośle urosły do wysokości ponad 3 metrów — wspomina Jacek Zdrojewski. — Dla porównania, sadzona w tym samym czasie winnica w Grójcu pod Warszawą urosła do wysokości jednego metra — zauważa nasz rozmówca.

Co przyczyniło się do tak niebywale szybkiego wzrostu roślin? Każda sadzonka została podlana pięcioma litrami żywej wody.

— Sam osobiście pilnowałem, aby nikt nie użył innej wody niż ta specjalna — podkreśla Jacek Zdrojewski.

Obrazek w tresci

Jacek Zdrojewski zasadził w Kadynach 16 tysięcy sadzonek winorośli, każdą podlał żywą wodą

Pierwsze winobranie w Winnicy Kadyny miało miejsce w październiku 2017, w tym samym roku do projektu dołączył Zbigniew Zygadło.

Eksperyment, który sceptycy skazywali na porażkę, udał się. Zastosowanie żywej wody nie ograniczyło się tylko do podlania nią sadzonek. Technologię wykorzystano również w trakcie procesu fermentacji wina, co skróciło go z trzech tygodni do zaledwie czterech dni. — Wygląda na to, że mamy nowy gatunek win — Wina Żywe — zauważa Zbigniew Zygadło.

Na czym polega wyjątkowość żywej wody i czym ona właściwie jest? Wydawać by się przecież mogło, że woda to po prostu woda, związek, którego chemiczny wzór sumaryczny znany jest chyba każdemu. — Woda to nie tylko H2O — odpowiada bez wahania nasz rozmówca. I wyjaśnia: — Wszystko zaczęło się tak naprawdę w roku 2013, kiedy spotkałem się z jednym z najbardziej znanych badaczy wody — Japończykiem Masaru Emoto. To właśnie on udowodnił między innymi, że woda ma pamięć i w odpowiedni sposób zamrażając krople wody, zaprezentował jej strukturę, która swoim kształtem przypomina kryształ.
Po powrocie do Polski Jacek Zdrojewski zainspirowany spotkaniem z Masaru Emoto, kontynuował badania na własną rękę. Opracował technologię, dzięki której poprzez oddziaływanie wodą wzorcową na wodę martwą, udało mu się zmienić jej strukturę.

— Woda składa się z orto-klastrów i para-klastrów. Pierwsze z nich to cząsteczki żywe, drugie są martwe. Wobec tego nasuwa się prosty wniosek — jeżeli w danej próbce przewaga orto-klastrów wynosi powyżej 50 procent, mamy do czynienia z wodą żywą — tłumaczy nasz rozmówca.

— To, co płynie w naszych kranach, zawiera zaledwie od 3 do 5 procent cząsteczek żywych. Możemy więc śmiało powiedzieć, że jest to woda martwa. My, oddziałując na nią wodą wzorcową zawierającą 100 procent orto-klastrów, przywracamy jej naturalną strukturę i osiągamy wodę o zawartości 60 procent cząsteczek żywych — doprecyzowuje Jacek Zdrojewski.

Obrazek w tresci

W kulach ze stali nierdzewnej zamknięta jest woda wzorcowa

Jeden z eksperymentów polegał na zasadzeniu 14-metrowej grządki ogórków gruntowych. Niewielki kawałek ziemi podlewany wyłącznie żywą wodą wkrótce obrodził w obfity plon. — 100 kilogramów ogórków o wspaniałym smaku, a nawet te przerośnięte nie były puste w środku. To doświadczenie znowu dało mi do myślenia — wspomina Jacek Zdrojewski.

Wynikami swoich badań postanowił podzielić się z japońskim badaczem.
— Masaru Emoto przebadał 3,5 miliona źródeł na świecie, a kiedy podesłaliśmy mu naszą wodę wzorcową, powiedział, że nie ma na świecie wody, której kryształ byłby bardziej regularny — relacjonuje nasz rozmówca.

I dodaje: — To właśnie obraz jego niezwykłego kształtu stał się naszym logo.
Wkrótce powstały kule, podstawki i kubki ze stali nierdzewnej, w których wnętrzu zamknięto wodę wzorcową. Wystarczy jej zaledwie kilkanaście sekund, by ożywić wodę płynącą z naszych kranów, ale i tę znajdującą się w zbiornikach wodnych.
— Na terenie naszej winnicy mamy dwa oczka wodne — mówi Zbigniew Zygadło. — W jednym z nich znajduje się kula wypełniona wodą wzorcową, w drugim nie. Pierwszy z wymienionych zbiorników zachwyca krystalicznie czystą wodą, natomiast ta, na którą nie oddziałujemy wodą wzorcową, jest zanieczyszczona i mętna — opowiada pan Zbigniew.

System filtrujący wyposażony w kule wypełnione wodą wzorcową, który zainstalować można w każdym gospodarstwie domowym, znalazł już zastosowanie w rolnictwie, piekarnictwie, a nawet hodowli zwierząt. Wiemy już, że rośliny podlewane żywą wodą rosną zdecydowanie szybciej, pojone nią zwierzęta rzadziej chorują i są w lepszej kondycji, a upieczony z jej zastosowaniem chleb zachowuje świeżość wyjątkowo długo i ogranicza ilość zużywanych do jego wypieku produktów.

Obrazek w tresci

Dostępne są systemy uzdatniania żywej wody, które z powodzeniem sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym

Jak jednak żywa woda wpływa na ludzki organizm?
— Woda o zawartości ostro-klastrów na poziomie 60 procent ma silne właściwości biostymulujące, poprawia odporność i metabolizm. Co za tym idzie? Mniej chorujemy, a składniki odżywcze, których dostarczamy swojemu organizmowi, lepiej się wchłaniają. Żywa woda przeciwdziała powstawaniu złego cholesterolu, poprawia oczyszczanie jelit ze złogów i sprzyja odchudzaniu — wylicza Jacek Zdrojewski.

A Zbigniew Zygadło dodaje: — Ponadto woda żywa zapewnia nam odpowiednią dawkę wigoru i energii, lepiej nawadnia nasz organizm, odkwasza go i oczyszcza z toksyn, usprawniając proces odnowy komórek, pracę układu krążenia, a nawet jakość i wygląd naszej skóry. Musimy pamiętać, że organizm ludzki składa się w 70 procentach z wody i bardzo istotne jest to, aby ta dostarczana mu przez nas samych była najwyższej jakości.

Więcej na temat żywej wody dowiesz się ze strony www.harmonyh2o.com.

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. amdg #3063685 | 89.69.*.* 1 kwi 2021 12:48

  To znany hochsztapler i oszust. Czego już tam nie robił. A oczywiście będzie się kreował na specjalistę. nie wiem czy nawet maturę skończył.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. pleban #3026725 | 83.21.*.* 23 gru 2020 20:42

  obwozi stare babki mercedesem i nawija im makaron na uszy

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Susan Benson #2982815 | 82.102.*.* 9 paź 2020 10:43

  Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

 4. ANNA CHROMA FINANSOWANIE #2981903 | 197.234.*.* 7 paź 2020 16:34

  ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce. W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy. Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie. Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się. E-mail: annachroma1949@gmail.com Dziękuję Ci

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 5. Camilla Karlsen #2980935 | 82.102.*.* 5 paź 2020 17:05

  CZEŚĆ; Czy potrzebujesz pożyczki? Świadczymy wszystkie rodzaje usług pożyczkowych: pożyczka osobista, pożyczka biznesowa, pożyczka hipoteczna, pożyczka samochodowa, pożyczka konsolidacyjna, pożyczka na opłacenie rachunków i wiele innych. Potrzebujesz kredytu na sfinansowanie projektu? Możemy wesprzeć Cię pożyczką na realizację projektów takich jak: budowa Twoich domów, biur, gospodarstw, a także sfinansowanie projektów turystycznych, Twojej firmy czy projektu, do którego potrzebujesz zewnętrznego finansowania. Potrzebujesz funduszu inwestycyjnego? Możemy inwestować w Twoje duże projekty. Jest to zarezerwowane dla firm poszukujących inwestorów do finansowania swoich projektów badawczych, projektów dotyczących nieruchomości, przejęć i innych potrzeb biznesowych. WYBIERZ NAJLEPSZE OPCJE POŻYCZKI JUŻ TERAZ !!! Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: novaglobalfinances@gmail.com lub WhatsApp: +31642117819 Co oferujemy; Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe. Oferujemy zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone, a także możesz ubiegać się o pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe z bardzo rozsądną stopą procentową. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Możemy pomóc! NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES jest spółką zależną jednej z najsilniejszych grup finansowych w Europie i na świecie z dużym kapitałem. Realizujemy strategię bycia obecnym tam, gdzie znajduje się wzrost, łącząc klientów z możliwościami, które generuje, pomagając firmom rozwijać się, gospodarkami prosperować, a osobom fizycznym realizować ich ambicje. Od wielu lat udzielamy niezliczonych pożyczek . Aby uzyskać więcej informacji o ofercie pożyczki, zapraszamy do kontaktu: Imię i nazwisko: Camilla Karlsen (pracownik centrum pożyczkowego) E-mail kontaktowy: novaglobalfinances@gmail.com WhatsApp: +31642117819

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)