Piątek, 20 maja 2022. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

"Przebłyski natury" w Światowidzie

2020-09-23 16:00:00 (ost. akt: 2020-09-23 10:17:13)

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

Kończy się wyjątkowy wrzesień w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Czwarty i ostatni wernisaż w ramach cyklu ARTystyczne czwARTki już 24 września o godz. 17.00. Tym razem zobaczymy prace trzech artystów z Danii: Michaela Nielsena, Martina Kunzendorfa i Thomasa Johansena.

Pomimo różnych zainteresowań trzech artystów posiada wspólną pasję, jaką jest doświadczanie duńskiej natury. Starają się uwieczniać jej ulotność i tajemnice. Na wystawie „Przebłyski natury” zobaczymy ich najlepsze zdjęcia w których dzielą się „dzikimi” momentami Danii. Żyjemy w świecie, w którym skupiamy się na chaotycznej i stresującej drodze do sukcesu. „Przebłyski natury” to przypomnienie i zarazem pretekst do dyskusji o roli natury w życiu każdego człowieka.

https://m.wm.pl/2020/09/orig/222-648547.jpg

O autorach:

Michael Lindholm Nielsen - astronom, fotograf. Pracował dla ESA (European Space Agency) i obserwatorium w Brorfelde - w obu miejscach jako astronom. Obecnie jest właścieielm firmy skupiającej się na astronomii i fotografii nocnej.

Martin Kunzendorf - pisarz, artysta. Pracuje jako fotograf freelancer, konsultant wystawienniczy i artysta sztuk wizualnych. Z jego usług korzystają m.in. obserwatorium w Brorfelde, duńska telewizja publiczna czy Duńska Agencja Ochrony Środowiska

Thomas Johannes Juel Johansen - przewodnik i anegdociarz. Pracował w muzeum mórz duńskich, następnie w muzeum duńskiej geologii. Obecnie pracuje w obserwatorium w Brorfelde. Dodatkowo zajmuje się propagowaniem duńskich mórz, natury jadalnej i opowiadaniem historii.

Wernisaż wystawy | 24 września 2020 | godz. 17.00 | Galeria Nobilis CSE „Światowid”

Wystawa będzie czynna do końca 2020 roku.

CSE „Światowid”


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB