Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Prace duńskich artystów w Światowidzie [ZDJĘCIA]

2020-09-25 16:00:00 (ost. akt: 2020-09-25 14:14:03)

Autor zdjęcia: Dominika Jedynowicz

Zakończył się wrześniowy cykl spotkań ze sztuką. Wczoraj w CSE "Światowid" odbył się ostatni wernisaż w ramach cyklu ARTystyczne czwARTki. Tym razem podziwiać mogliśmy prace trzech artystów z Danii: Michaela Nielsena, Martina Kunzendorfa i Thomasa Johansena.


Trzech Duńczyków łączy wspólna pasja — doświadczanie natury ich rodzinnego kraju. Podczas wernisażu podziwialiśmy ich prace uwieczniające na zdjęciach ulotność i tajemnice duńskich krajobrazów.

O autorach:

Michael Lindholm Nielsen - astronom, fotograf. Pracował dla ESA (European Space Agency) i obserwatorium w Brorfelde - w obu miejscach jako astronom. Obecnie jest właścieielm firmy skupiającej się na astronomii i fotografii nocnej.

Martin Kunzendorf - pisarz, artysta. Pracuje jako fotograf freelancer, konsultant wystawienniczy i artysta sztuk wizualnych. Z jego usług korzystają m.in. obserwatorium w Brorfelde, duńska telewizja publiczna czy Duńska Agencja Ochrony Środowiska

Thomas Johannes Juel Johansen - przewodnik i anegdociarz. Pracował w muzeum mórz duńskich, następnie w muzeum duńskiej geologii. Obecnie pracuje w obserwatorium w Brorfelde. Dodatkowo zajmuje się propagowaniem duńskich mórz, natury jadalnej i opowiadaniem historii.

Zakończenie czwartkowego cyklu nie oznacza, że nie możemy nadal podziwiać prac artystów, których dzieła zostały zaprezentowane we wnętrzu CSE "Światowid". Wystawa będzie bowiem czynna do końca 2020 roku.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl