środa, 22 września 2021. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Elbląska Liga Tańca wznowiła zajęcia

2020-09-26 18:00:00 (ost. akt: 2020-09-26 15:05:26)

Autor zdjęcia: Elbląska Liga Tańca

Elbląska Liga Tańca wróciła po wakacyjnej przerwie. Uczestnicy Ligi znów szlifują swoje umiejętności. Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Miasta Elbląg.

Elbląska Liga Tańca, czyli bezpłatna nauka tańca towarzyskiego jest przedsięwzięciem prowadzonym w elbląskich szkołach podstawowych od kilku lat. W 2020 roku do udziału w zadaniu zaproszone zostały trzy klasy ze Szkół Podstawowych: SP 15, SP 18, SP 19.

Zajęcia wystartowały na początku marca, wtedy to uczniowie klas pierwszych, po jednej z każdej szkoły rozpoczęli swoją przygodę z tańcem towarzyskim.

Okres pandemii trochę pokrzyżował nam plany – mówi Wiceprezes Stowarzyszenia Jantar, Mateusz Czyżyk – ale od września z przytupem wróciliśmy do zajęć.

W ramach zadania „Upowszechnianie tańca wśród dzieci i młodzieży” raz w tygodniu na szkolnych salach gimnastycznych odbywają się zajęcia, na których dzieci poznają podstawowe kroki i figury tańców standardowych i latynoamerykańskich. Dzieci czekały na te zajęcia, przywitały nas po wakacyjnej przerwie zadowolone i pełne chęci do pracy – mówi Anna Czyżyk, instruktor tańca.

Podsumowaniem nauki będzie turniej, podczas którego uczniowie wszystkich trzech szkół będą rywalizować o tytuł Mistrzów Elbląskiej Ligi Tańca. Turniej zaplanowany jest na grudzień 2020 roku.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Elbląska Liga Tańca realizowana jest w ramach projektu "Upowszechnianie tańca wśród dzieci i młodzieży” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB