środa, 7 grudnia 2022. imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Aktywnie na zajęciach zumby

2020-09-28 08:00:00 (ost. akt: 2020-09-27 15:03:09)

Autor zdjęcia: MOSiR

Zajęcia zumby, które prowadzone są w ramach Aktywuj się z MOSiR-em, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego też powstały 2 grupy, a każda z nich spotyka się 2 razy w tygodniu.

Po wakacjach w pełni wróciliśmy do codziennych obowiązków i coraz częściej wybieramy, w jaki sposób aktywnie spędzić popołudnia i wieczory. We wrześniu właśnie planujemy przeważnie swoje grafiki, w które staramy się wpleść również dodatkowe zajęcia sportowe i rekreacyjne, a aktywność fizyczna jest najlepszym rozwiązaniem na to, aby znów poczuć się lepiej i zadbać o swoją kondycję.

W ostatnim czasie było bardzo dużo osób zainteresowanych zajęciami zumby. Udało się utworzyć dwie grupy, z których każda spotyka się 2 razy w tygodniu. Grupa pierwsza ma zajęcia w poniedziałki i czwartki, natomiast grupa druga – we wtorki i piątki. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 20.15 i trwają 60 minut.

Zajęcia te prowadzi Marcin Wierzbicki, który zafascynował się Zumba Fitness ponad 6 lat temu. A to dzięki połączeniu latynoamerykańskiej i międzynarodowej muzyki oraz kroków tanecznych, które tworzą dynamiczny i skuteczny program treningowy. Na format zajęć składają się szybkie i wolne rytmy wzmacniające i modelujące sylwetkę, podobnie jak w przypadku aerobiku czy fitnessu. W rezultacie w unikalny sposób łączymy spalanie tkanki tłuszczowej z kształtowaniem mięśni. Stosowane ruchy taneczne oparte o trening cardio, czyli trening aerobowy, są łatwe do wykonania i prowadzą do rzeźbienia sylwetki, w szczególności w takich rejonach jak: pośladki, nogi, ramiona, dolne partie pleców czy brzuch.

W ramach programu Aktywuj się z MOSiR-em organizowane są różnorodne zajęcia. Oprócz zumby można skorzystać z: jogi, turbo spalania, aqua fitness i aerobiku w wodzie dla seniorów.

Więcej informacji tutaj.

MOSiR


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl