Nowy projekt edukacyjny w Zespole Szkół Gospodarczych

2020-10-05 18:00:00(ost. akt: 2020-10-05 11:26:41)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Jakiś czas temu informowaliśmy o unijnym dofinansowaniu dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. Jak się okazuje, druga z placówek jeszcze w tym roku szkolnym będzie realizowała kolejny ciekawy projekt edukacyjny.
Technik eksploatacji portów i terminali to jeden z tych zawodów, który staje się coraz bardziej popularny nie tylko na lokalnym rynku, ale i w całej Polsce.

Jak informują władze placówki, dzięki staraniom Zespołu Szkół Gospodarczych jeszcze w tym roku szkolnym warszawska firma obsługi naziemnej LS Airport Service zrealizuje nowy projekt edukacyjny skierowany dla uczniów ZSG.

Szkolenie praktyczne uczniowie przejdą na terenie Portu Lotniczego w Gdańsku, zajęcia teoretyczne będą prowadzone przez pracowników lotniska na terenie szkoły. Wybrana grupa uczniów zdobędzie możliwość odbycia praktyk, stażu, czy też podjęcia pracy właśnie w firmie LS — informuje Monika Makutonowicz z Zespołu Szkół Gospodarczych.

I dodaje: — Wcześniejsze działania szkoły w ramach współpracy z gdańskim lotniskiem dały bardzo dobre efekty. Kilkoro z absolwentów znalazło zatrudnienie w porcie lotniczym. Uczniowie ZSG już niedługo rozpoczną pierwsze zajęcia z pracownikami lotniska, wyjadą na spotkania studyjne do portu lotniczego, a wiosną odbędą miesięczne praktyki.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl