Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Strażnicy kontrolują transport publiczny

2020-10-08 09:02:49 (ost. akt: 2020-10-08 09:06:59)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

7 października strażnicy miejscy z Elbląga rozpoczęli kontrole transportu publicznego.

Osoby, które korzystają z transportu publicznego mają obowiązek zasłaniać nos i usta o czym informują przewoźnicy na umieszczonych w pojazdach kartkach i plakatach. W niektórych pojazdach transportu publicznego można usłyszeć komunikaty głosowe informujące o tym, że aby korzystać z usług przewoźników musimy przestrzegać tej zasady. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Elblągu byli pozytywnie zaskoczeni ponieważ podczas dokonanych w dniu dzisiejszym kontroli tylko dwie osoby nie zastosowały się do obowiązku zakrywania nosa i ust. Osoby te tłumaczyły się tak samo - zapomnieli maseczek. W związku z powyższym zostali poproszeni o opuszczenie środka transportu publicznego.

Straż Miejska informuje, że należy spodziewać się takich kontroli w autobusach jak i w tramwajach a osoby, które nie zastosują się do obowiązku zasłaniania nosa i ust będą proszone o opuszczenie środka transportu.

Straż Miejska w Elblągu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Świadomy Obywatel #2982184 | 185.135.*.* 8 paź 2020 09:56

    Na podstawie art 52 Konstytucji RP, mam gwarancję wolności obywatelskich. Nie wprowadzono stanu wyjątkowego w Polsce w myśl art. 228 Konstytucji RP, toteż te pachołki miejskie nie mają żadnych praw ani podstawy prawnej zmuszać kogokolwiek do założenia kagańca lub do wlepiania mandatów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz