środa, 28 lipca 2021. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Strażacy interweniowali 20 razy

2020-10-14 11:48:38 (ost. akt: 2020-10-14 11:52:02)

Autor zdjęcia: K

Wysoki stan rzeki Elbląg i wiele powalonych drzew – silny wiatr i duże opady deszczu spowodowały wiele szkód w całym powiecie elbląskim. Strażacy cały czas monitorują sytuację.

— Kumulacja zaczęła się chwilę po godzinie 5 rano od powalonego drzewa w Marzewie — mówi Krzysztof Karolkiewicz z elbląskiej straży pożarnej. — Tak naprawdę w całym powiecie występowały zdarzenia. W sumie było ich około 20. W 90 proc. wezwania dotyczyły powalonych drzew. Były też dwa wypadki drogowe, poza Elblągiem.

Niepokojąco wygląda również stan wód na rzece Elbląg. — W związku z opadami deszczu i silnym wiatrem, który wpycha wodę do rzeki Elbląg, przekroczony został dziś stan alarmowy na tej rzece — informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta.


Dziś po godz. 8.00 poziom wody przekroczył stan alarmowy (610 cm) i wynosił - 612 cm. W następnych godzinach sytuacja powodziowa zaczęła się stabilizować, o godz. 9.00 poziom wody w rzece Elbląg wynosił nadal 612 cm, a o godz. 10 zanotowano spadek poniżej poziomu alarmowego - 604 cm. W najbliższych godzinach siła wiatru powinna słabnąć.

— Służby miejskie na bieżąco monitorują sytuację, w gotowości do ewentualnego rozłożenia w najniżej położonych miejscach przy rzece Elbląg są specjalne rękawy zabezpieczające — mówi Łukasz Mierzejewski. — Dokonaliśmy przeglądu wałów, nie odnotowaliśmy żadnych uszkodzeń. W tej chwili stan wody zaczyna powoli opadać — wyjaśnia Krzysztof Karolkiewicz.

K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB