Piątek, 12 sierpnia 2022. imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

To oni zapewnią sportowe emocje

2020-10-15 10:00:00 (ost. akt: 2020-10-14 14:18:52)
Siatkarze Ataku są faworytami zaczynającego się w sobotę turnieju

Siatkarze Ataku są faworytami zaczynającego się w sobotę turnieju

Autor zdjęcia: fot. arch., Marek Lewandowski

Od jutra do niedzieli Integracyjny Klub Sportowy Atak Elbląg tradycyjnie zorganizuje zawody i turnieje z cyklu Elbląg Cup. - To będzie już 22. edycja naszej imprezy, która tym razem odbędzie się w pięciu dyscyplinach sportowych - mówi dyrektor elbląskiego klubu Aneta Rękas-Woźna.

Jutro o godz. 16 na lodowisku Helena do rywalizacji przystąpią łyżwiarze niepełnosprawni intelektualnie i ruchowo na czterech dystansach: 111 metrów (1 okrążenie), 222 m, 333 m oraz na 500 m. Jak zapewniają organizatorzy, weźmie w nich udział 30 zawodników i zawodniczek.

— Dla elbląskich reprezentantów będzie to ostatni sprawdzian przed Ogólnopolskimi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych, które od 20 do 23 października odbędą się w Bydgoszczy — informuje dyrektor Rękas-Woźna.

Kolejne imprezy z cyklu Elbląg Cup rozegrane zostaną w hali widowiskowo-sportowej przy al. Grunwaldzkiej. I tak w sobotę o godz. 9 o puchary prezesa IKS Atak zagrają siatkarze na siedząco.

W turnieju oprócz gospodarzy wystąpią: Start Warszawa, Start Szczecin oraz Volleyball Old Stars. W pierwszej fazie rozgrywek zespoły grać będą systemem każdy z każdym, a w drugiej fazie powalczą już o miejsca. Faworytem są elblążanie, którzy zagrają m.in. z kadrowiczem Rafałem Wojtowiczem. Ponadto w zespole trenera Tomasza Woźnego wystąpią medaliści mistrzostw Europy i świata: Sergiej Szewczenko i Denis Byczenko z Ukrainy.

Ciekawie zapowiada się też turniej judo, podczas którego w 13 kategoriach wagowych wystąpi blisko 70 zawodników i zawodniczek. Udział zapowiedzieli reprezentanci Opola, Ostrowca Św., Poznania, Warszawy i Gdańska. Silny skład wystawia także Atak.

Na tym nie koniec sportowych emocji, bowiem jeszcze ponad 40 zawodników weźmie udział w ogólnopolskim indywidualnym turnieju tenisa stołowego. W zawodach także wystąpią niepełnosprawni tenisiści na wózkach. Poza tym zostanie zorganizowany turniej w bocca dla wszystkich uczestników imprezy.
Imprezę dofinansowano ze środków PFRON oraz elbląskiego Urzędu Miasta.

Jerzy Kuczyński


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl