Personel szpitala wojewódzkiego bez maseczek?

2020-10-19 12:00:00(ost. akt: 2020-10-19 11:12:25)
fot. arch.

fot. arch.

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Byłem w szpitalu wojewódzkim na badaniach. Jednym z problemów, jaki zauważyłem, jest brak zabezpieczenia personelu pomocniczego w maseczki — informuje jeden z naszych Czytelników. Wątpliwości pacjenta wyjaśnia rzeczniczka prasowa placówki.
W szpitalu? W obliczu pandemii? W obliczu tego, że ściga się ludzi na klatce schodowej, a nie zakłada się maseczek w czasie pracy na korytarzu oddziałów wśród pacjentów? — bulwersuje się Czytelnik.

Zaznacza również, że był świadkiem, gdy pacjent zwrócił pracownikowi szpitala uwagę na brak osłony ust i nosa. Reakcja? — Lekceważenie i agresja — przekazuje Czytelnik. I pyta: — Jakie standardy? Jaki przykład? Jaka wrażliwość? Czy ktoś tego pilnuje? Przyjmuje, że jest problem?

Autor wiadomości kontynuuje: — Żona była zdegustowana, przerażona i zdenerwowana. Po co nawiązywanie do solidarności społecznej i troski, kiedy najciemniej pod latarnią. Nikogo nie sprawdzają, kiedyś był przynajmniej ktoś z wywiadem i termometrem, teraz nic. A bezobjawowcy, którzy zarażają? Po prostu jesteśmy w szoku — przyznaje Czytelnik.

Na jego pytania odpowiada Magdalena Rubczewska, rzeczniczka prasowa wspomnianej przez mężczyznę placówki: — W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu obowiązują takie same zalecenia dotyczące noszenia maseczek jak w innych budynkach użyteczności publicznej. Pracownicy szpitala mają takie same prawa i obowiązki jak pracownicy innych instytucji. Dlatego może się zdarzyć, że pracownicy mają zaświadczenia zwalniające ich z noszenia maseczek, wtedy nie muszą ich nosić. Istnieje szansa, że taki właśnie personel był widziany przez osoby zgłaszające zastrzeżenia. Personel szpitala jest przeszkolony w stosowaniu środków ochrony indywidualnej i świadomy obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju — zapewnia rzeczniczka.

I apeluje do pacjentów: — Jeżeli ktokolwiek z państwa będzie świadkiem, że ktoś nie nosi maseczki lub przyłbicy, prosimy zwrócić tej osobie uwagę i zgłosić ten fakt dyrekcji szpitala bezpośrednio po takim zdarzeniu.

O innej nietypowej sytuacji w tym samym szpitalu informuje nas Czytelniczka.

— Byłam świadkiem, gdy mężczyzna przechodził w szpitalu wojewódzkim przez bramkę mierzącą temperaturę. Sprzęt wydał głośny alarmujący dźwięk informujący prawdopodobnie o podwyższonej temperaturze, hałas zwrócił uwagę wszystkich osób przebywających w tym czasie w zasięgu urządzenia — relacjonuje kobieta.

Według opowieści Czytelniczki, wspomniany mężczyzna ponowił próbę, a gdy urządzenie znów wydało specyficzny odgłos, wyszedł ze szpitala i wrócił z własnym termometrem. — Wskazywał 37 stopni — informuje Czytelniczka. — Mężczyzna pokazał wynik pracownikowi placówki, a ten machnął ręką i pozwolił mu przejść dalej, na co zbulwersowany pacjent wyszedł ze szpitala. Wszyscy na korytarzu zastanawiali się nad tym, dlaczego personel nie zatrzymał go w celu przebadania — wspomina kobieta. — Przecież mógł być zakażony i przenosić wirusa. W innych przypadkach, gdy pacjenci SOR przychodzą z temperaturą, nie są wpuszczani, chyba że lekarz „na oko” stwierdzi, że to nie koronawirus powoduje gorączkę. O co chodzi? — pyta Czytelniczka.

Jednym z kryteriów rozpoznania zakażenia COVID 19 jest gorączka. Wartość dla gorączki to 38 stopni C i powyżej. Podwyższona temperatura u zgłaszające się do szpitala pacjenta może pochodzić z toczącego się w nim procesu chorobowego, który jest przyczyną przyjęcia do szpitala. Bramka zainstalowana do mierzenia temperatury w tym przypadku zadziałała prawidłowo — informuje rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Magdalena Rubczewska wyjaśnia: — W szpitalu opracowane są ścieżki postępowania z pacjentem zgłaszającym się w okresie epidemii. W tym konkretnym przypadku pacjent miał 37 stopni C i sam opuścił szpital.

I dodaje: — Z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiczną i liczbę zgłaszających się do szpitala pacjentów nie ma możliwości "przebadania" wszystkich niespełniających kryterium zakażenia COVID-19 pacjentów.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ANNA CHROMA FINANSOWANIE #3001041 | 197.234.*.* 4 lis 2020 13:47

  ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce. W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy. Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie. Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się. E-mail: annachroma1949@gmail.com Dziękuję Ci UWAGA NIE POLSKI, wstrzymaj się

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Susan Benson #2997053 | 185.232.*.* 29 paź 2020 20:34

  Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Zloty #2988621 | 5.184.*.* 20 paź 2020 10:43

  Czyli rozumiem że pacjenci udając się do szpitala muszą być zdrowi, nie mieć gorączki, kaszlu itp. To wtakim razie gdzie mają się udać po pomoc? Do lekarza czy może jednak lepiej np. Do księdza? Woda święcona może uleczy zamiast lekarstw przepisanych od lekarza. Zacznijcie trzeźwo myśleć a nie popadać w jakąś paranoje!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. lubieżnik #2988549 | 77.115.*.* 20 paź 2020 08:41

  Przeczytałem "Personel Szpitala Wojewódzkiego bez majteczek" i już chciałem sobie wymyślać jakąś chorobę. Niestety po dokładniejszym odczytaniu- okrutnie się zawiodłem.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. yhjj #2988543 | 83.15.*.* 20 paź 2020 08:31

  No to wypier... dyrektora szpitala na bruk jak nie umie zarządzać swoim personelem i nie umie robić zakupów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)