Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

O radzeniu sobie z chorobą. Spotkanie online z Barbarą Piórkowską

2020-10-19 16:00:00 (ost. akt: 2020-10-19 12:48:57)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: unsplash

O zmaganiach i radzeniu sobie z ciężką chorobą opowiada najnowsza książka gdańskiej poetki i pisarki Barbary Piórkowskiej. Niezwykle pozytywna, mimo tematu, który porusza. Spotkanie online z autorką już we wtorek, 20 października, o 18:00 na stronie FB Biblioteki Elbląskiej.

O książce z opisu wydawcy:
Kilka razy bolała ją głowa, potem upadła na ulicy. Tak zaczęła swoją podróż przez kolejne sale szpitalne, w której głównymi stacjami są „pobranie krwi” i "chemia". Musi przyswoić reguły dotyczące życia w chorobie i jednocześnie znaleźć własną drogę do wyzdrowienia. Pomoc w utkaniu całkiem nowej nici życia przyjdzie z nieoczekiwanej strony. Kraboszki to prywatny dyskurs na temat relacji pacjentka-lekarze i odczłowieczenia w służbie zdrowia. Powieść, oparta na rzeczywistych doświadczeniach, pozwala dostrzec emocjonalny aspekt zmagania się ze śmiertelną chorobą.

Magdalena Grzebałkowska: Czytam tę książkę i płaczę. Bo w sumie nic tu śmiesznego – zbyt blisko podchodzi do szpitalnego łóżka głównej bohaterki Śmierć, zbyt często boli dziewczynę ciało, a makatka jej życia spruła się Rodzanicom zbyt wcześnie. Ale czytam tę książkę i śmieję się w głos. Bo Śmierć chodzi tu w brązowych rajtuzach, za kaloryferem w domu mieszka Kikimora, a pielęgniarka na nocnym dyżurze podczytuje "Niesamowitą słowiańszczyznę" dłubiąc w zębach kłosem żyta. Barbaro Piórkowska, poetko codzienności, napisałaś niezwykłą książkę. Polecam ją z całego serca.

Barbara Piórkowska - pisarka, poetka, krytyczka literacka, performerka. Autorka powieści „Szklanka na pająki” (2010) i prozy „Utkanki” (2014), czterech tomów poetyckich, audiobooka poetyckiego, współtwórczyni spektakli poetyckich i spacerów literackich.

Spotkanie, które odbędzie się już jutro, poprowadzi Aleksandra Buła. Biblioteka Elbląska zaprasza na swój profil o 18:00.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zadowolona #2988553 | 78.88.*.* 20 paź 2020 08:44

    Wszystko fajnie, a jakiś tytuł ta książka ma?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz