Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Sukces elbląskiego funkcjonariusza

2020-10-22 16:00:00 (ost. akt: 2020-10-22 13:50:53)

Autor zdjęcia: sierż. Artur Zieliński

W dniach 16-18 października odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule point-fighting i light-contact seniorów, masters oraz juniorów. Funkcjonariusz elbląskiej Służby Więziennej stanął na podium.

W turnieju wzięło udział łącznie ponad 260 zawodników. Funkcjonariusz sierż. Artur Zieliński trenuje od 16 lat w Elbląskim Klubie Karate sekcji Kickboxingu pod okiem trenera Piotra Lichocińskieg.

Artur, który na co dzień pracuje w dziale ochrony, startował po dłużej przerwie, w najciężej kategorii wagowej powyżej 94 kg. Walki odbywały się w systemie pucharowym, gdzie przegrany odpada z turnieju.

– Tegoroczne Mistrzostwa Polski, organizowane przez najlepszą federację Kickboxingu w Polsce PZKB odbyły się na bardzo wysokim poziomie. Udało mi się dotrzeć do półfinałów, gdzie zmierzyłem się z bardzo dobrym zawodnikiem Radosławem Pupinem ze Środy Śląskiej, który walczy także w walkach zawodowych. Musiałem uznać wyższość tego zawodnika i zadowolić się brązowym medalem – mówi skromnie Artur.

https://m.wm.pl/2020/10/orig/fun-654683.jpg

Zawody odbywały się w wyjątkowych, trudnych dla wszystkich zawodników warunkach, z zachowaniem zasad dotyczących stanu zagrożenia epidemicznego, zgodnych z protokołem bezpieczeństwa wydanym przez Ministerstwo Sportu.

– Tym większe uznanie dla osiągnięć Artura. Naszemu koledze gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w sportowych walkach – przekazują współpracownicy.

A. D.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB