Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Punkt pobrań drive-thru rusza od jutra

2020-11-02 15:04:40 (ost. akt: 2020-11-02 15:39:23)

Autor zdjęcia: WOT

Jak informuje ppor. Anna Szczepańska już od jutra (03.10) w Elblągu ruszy punkt pobrań drive-thru, w którym test na koronawirusa wykonać będzie można bez wysiadania z samochodu.

Do dziś w Elblągu funkcjonowały dwa punkty poboru wymazów w celu wykonania testu na obecność koronawirusa — jeden przy Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II, a drugi, ten, który powstał dziś — przy ul. 3 Maja.

Już od jutra natomiast na parkingu przy Hali Sportowo-Widowiskowej (al. Grunwaldzka) w godzinach 10-14 działać będzie punkt pobrań drive-thru, w którym test na koronawirusa wykonać będzie można bez wysiadania z samochodu.

Obrazek w tresci

Należy mieć przy sobie dowód tożsamości i numer zlecenia wystawionego przez lekarza lub sanepid — informuje ppor. Anna Szczepańska, rzeczniczka prasowa 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie. — Na miejscu będą obecni żołnierze odpowiedzialni za kierowanie ruchem tak, by wszystko szło sprawnie i szybko.

Jak długo funkcjonować będzie punkt pobrań drive-thru? — Nie znamy jeszcze zapotrzebowania, ale jeśli będzie trzeba, to będziemy działać też w weekend — odpowiada Anna Szczepańska. I dodaje: — Zaczynamy od jutra i będziemy reagować na bieżąco.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl