W tym roku Święto Niepodległości spędzimy inaczej [ZDJĘCIA]

2020-11-07 09:00:00(ost. akt: 2020-11-06 14:40:23)
zdjęcie archiwalne

zdjęcie archiwalne

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Mroźna pogoda 11 listopada ubiegłego roku nie odstraszyła elblążan, którzy licznie wzięli udział w obchodach Dnia Niepodległości. Wspólny przemarsz, VI Bieg Niepodległości, a wieczorem koncert "Elbląg dla Niepodległej"... Tym razem będzie inaczej.
10 listopada 2019 elblążanie spotkać mogli na ulicach miasta samego Józefa Piłsudskiego! Zgodnie z historią to właśnie tego dnia do Warszawy z twierdzy w Magdeburgu przyjechał Piłsudski ze swoim szefem sztabu.

W ramach obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości dorośli członkowie międzyszkolnego koła historycznego na czele z Piotrem Imiołczykiem odtworzyli tę scenę.


11 listopada 2019 spod elbląskiej katedry ruszył przemarsz ulicami miasta. Na czele maszerowali żołnierze z instrumentami, nadając ton wydarzeniu. Tuż za nimi mogliśmy podziwiać wojskowych na koniach i Marszałka Józefa Piłsudskiego w bryczce zaprzęgniętej w białe konie.

W przemarszu wzięło udział wielu mieszańców miasta dumnie trzymających w rękach biało-czerwone flagi. Miejscem docelowym maszerujących był plac Jagiellończyka, gdzie rozpoczęły się uroczystości patriotyczne. Przy dźwiękach hymnu wciągnięta została na maszt flaga Polski. Uroczystości uświetniał pokaz sprzętu wojskowego.


W ubiegłym roku w VI edycji Biegu Niepodległości w Elblągu udział wzięła rekordowa liczba uczestników. Bieg standardowo zaczął się na ulicy Teatralnej i jego trasa obejmowała ulicę Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej oraz 12 lutego.


Tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą wyglądały zupełnie inaczej. Potwierdza to nawet informacja przekazana elblążanom przez Urząd Miasta:

Przemarsz z flagą, uroczystości na Placu Jagiellończyka, bieg, koncert. W ubiegłym roku Święto Niepodległości obchodziliśmy radośnie i tłumnie. W tym roku 11. listopada hucznych uroczystości nie będzie, ale „spotkajmy się” w mediach społecznościowych — przekazuje rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Zachęcamy mieszkańców do pokazania, jak świętują Niepodległość. Udostępniajcie na naszym facebookowym profilu zdjęcia Waszych udekorowanych domów, balkonów. Może przygotowujecie jakieś smakołyki specjalnie na ten dzień i chcecie je pokazać? — zaprasza do nietypowego wspólnego świętowania elbląski Urząd Miejski.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Susan Benson #3007461 | 82.102.*.* 17 lis 2020 06:54

  Witam, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mazur #3003329 | 79.124.*.* 8 lis 2020 10:55

  co to za niepodległość kiedy politycy odbierają ludziom wolność , która podobno jest zagwarantowana w Konstytucji , kiedy politycy na społeczeństwo nakładają coraz to nowe restrykcje i niszczą wszystko co jest polskie ... niepodległość to wyświechtane słowo którym politycy wycierają sobie gęby

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. pijany rycho #3002752 | 83.20.*.* 7 lis 2020 10:39

  Była ta lamparcica w elblągu czy nie była pytam bo jakoś cicho na ten temat a taką reklame robiła jej Gazeta Olsztyńska

  odpowiedz na ten komentarz

 4. ERTY #3002727 | 81.15.*.* 7 lis 2020 09:28

  KOGO TO DZISIAJ OBCHODZI

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz