środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Rusza budowa ronda na Fromborskiej

2020-11-13 13:46:14 (ost. akt: 2020-11-13 13:48:29)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Informujemy, że 12 listopada Gmina Miasto Elbląg zawarła umowę na wykonanie robót budowlanych na realizację zadania: Przebudowa ul. Fromborskiej w Elblągu na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogólną, do skrzyżowania z ul. Królewiecką.

Wykonawcą robót wyłonionym w przetargu nieograniczonym jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego.

Zakres zadania obejmuje:
- wykonanie nowej nawierzchni jezdni ul. Fromborskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ogólną, do skrzyżowania z ul. Królewiecką wraz z odtworzeniem i dostosowaniem nawierzchni zjazdów, zatok autobusowych, regulacją i zabezpieczeniem istniejących urządzeń infrastruktury technicznej, odtworzeniem i poprawą oznakowania poziomego i pionowego,
- budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej na całym odcinku wraz z przebudową chodników,
- przebudowę skrzyżowania ulicy Fromborskiej z ulicą Królewiecką na rondo wraz z budową odcinka kanalizacji deszczowej i usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczną,
- przebudowę poboczy oraz renowację rowów odwadniających,
- przebudowę oświetlenia ulicznego.

Wartość robót budowlanych wynosi 3 589 357,49 zł brutto. Na realizację zadania Witold Wróblewski pozyskał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1 998 500 zł. Zgodnie z umową termin zakończenia robót określono na 31.08.2021 r.

Przekazanie wykonawcy terenu budowy i rozpoczęcie prac nastąpi po sporządzeniu przez wykonawcę harmonogramu rzeczowo-finansowego i jego akceptacji przez Inspektora nadzoru oraz Departament Zarząd Dróg. Informacje o ewentualnych utrudnieniach w ruchu podawane będą na bieżąco z kilkudniowym wyprzedzeniem.

UM ElblągCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB