środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Spotkanie z autorem kryminałów w stylu retro

2020-12-16 18:00:00 (ost. akt: 2020-12-16 14:51:06)

Autor zdjęcia: Biblioteka Elbląska

Krzysztof Beśka, autor poczytnych kryminałów retro będzie gościem spotkania w cyklu #czytElnia w czwartek, 17 grudnia, o godz. 17:00. Jego najnowsza powieść „Duchy Rzeki Pregel” rozgrywa się w dziewiętnastowiecznym Königsbergu (Królewcu).

Krzysztof Beśka – prozaik, dziennikarz, autor tekstów piosenek i słuchowisk radiowych. Laureat Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur oraz Wawrzynu Czytelników za „Fabrykę frajerów” (2009), czyli wspomnienia ze szkoły wojskowej. Autor siedemnastu książek kryminalno-sensacyjnych i retrokryminałów, m.in. „Trzeci brzeg Styksu” (2012), „Pozdrowienia z Londynu” (2014), „Dolina popiołów” (2015), „Ornat z krwi” (2013), „Krypta Hindenburga” (2015), „Konstelacja zbrodni” (2017), „Konsul” (2018), „Amber Gold” (2019). Ostatnia książka autora to „Duchy Rzeki Pregel”, jednocześnie kolejna z cyklu z detektywem Stanisławem Bergiem.

O książce „Duchy Rzeki Pregel” z opisu wydawcy:
Kiedy mrok przejmuje duszę. Czwórka studentów rozpoczyna rok akademicki w Königsbergu. W trakcie beztroskiego spaceru natykają się na pływające w Zamkowym Stawie zwłoki kobiety. Przebywający w tym czasie w mieście Stanisław Berg właśnie zakończył sprawę małżeńskiej zdrady i zamierza wyjechać. Jednak niespodziewanie zostaje uwikłany w wydarzenia, które każą mu podjąć stanowcze działania. Detektyw dandys ze śledztwa na śledztwo coraz bardziej zbliża się do mrocznej strony ludzkiej natury. Coraz mniej go dziwi, coraz więcej rani. Ma tylko jedno wyjście - po raz kolejny sprawić, by winni zostali ukarani.

Spotkanie, które odbędzie się na FB Biblioteki Elbląskiej, poprowadzi Katarzyna Jabłonowska.

Biblioteka Elbląska


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl