Sobota, 10 czerwca 2023. imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

W poniedziałek ruszają prace przy przebudowie Fromborskiej

2020-12-17 12:00:00 (ost. akt: 2020-12-17 11:35:51)
zdjęcie ilustracyjne - archiwum

zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: pixabay

Departament Zarządu Dróg informuje, że na 21 grudnia (poniedziałek) planowanie jest rozpoczęcie robót budowlanych w ramach zadania "Przebudowa ul. Fromborskiej w Elblągu na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogólną, do skrzyżowania z ul. Królewiecką".

W pierwszej kolejności realizowana będzie budowa odcinka kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Królewieckiej, na odcinku od projektowanego ronda na skrzyżowaniu z ul. Fromborską do ul. Metalowców.

W związku z robotami wprowadzony zostanie pierwszy etap tymczasowej organizacji ruchu, który związany będzie ze zmianami w komunikacji pieszej w obrębie skrzyżowania ul. Królewieckiej i Metalowców.

Zmiany w tym rejonie polegać będą na czasowym przeniesieniu lokalizacji przejścia dla pieszych oraz wyłączeniu z ruchu części powierzchni chodnika i ścieżki rowerowej po stronie północnej (ciągłość ruchu pieszego zostanie zachowana).

O kolejnych etapach robót i związanych z nimi utrudnieniach oraz zmianach w organizacji ruchu będziemy powiadamiać na bieżąco, w miarę postępu robót.

Wykonawcą robót dla zadania jest przedsiębiorstwo ze Starogardu Gdańskiego.
Zakładany termin zakończenia całości robót to koniec sierpnia 2021 roku.

źródło: UM Elbląg


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl