Będzie przedszkole, będzie także żłobek

2020-12-23 14:00:00(ost. akt: 2020-12-23 13:03:30)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

To już pewne – bardzo stary budynek przy ulicy Mielczarskiego, który służył jako przedszkole, zostanie rozebrany. Na jego miejsce stanie nowoczesna placówka, w której znajdzie się miejsce również na żłobek!
- Stan techniczny obecnego przedszkola jest bardzo zły – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Dlatego zostanie on rozebrany, a na jego miejsce wybudowana zostanie nowa placówka, w której miejsce będzie również na żłobek. Całość przedsięwzięcia, to 150 miejsc przedszkolnych i 60 miejsc w żłobku.

- Cieszę się, że jesteśmy już po przetargu – kontynuował prezydent. I dodawał: - Kwota, którą wygrało konsorcjum Ekoinbud, to 9 mln 690 tys. zł. Przypomnę, że dostaliśmy 5 mln 875 tys. zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dostaliśmy także z programu opieki nad dziećmi do lat 3 „Maluch+” 1 mln 800 tys. zł dofinansowania na żłobek. To w bardzo dużym stopniu wspomaga nasze działania związane z tą budową.

W budynku oprócz sal i zaplecza socjalnego znajdować się będą między innymi pomieszczenia do gimnastyki, rytmiki, gabinety specjalistyczne psychologa, pedagoga i logopedy, a także sale do zajęć sensorycznych, terapii pedagogicznej i socjoterapii. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zagospodarowany zostanie również teren wokół budynku, gdzie powstaną osobne place zabaw dla dzieci z przedszkola i ze żłobka.

Budynek ma być nowoczesny i energooszczędny, wybudowany w systemie prefabrykowanym drewnianym i wyposażony w fotowoltaikę lub inne nowoczesne źródła pozyskania energii cieplnej.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Susan Benson #3029355 | 89.249.*.* 28 gru 2020 19:51

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczna stopa procentowa - Dobra stopa procentowa. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. propador #3028880 | 77.83.*.* 28 gru 2020 10:10

  www︎.︎Vrubc︆.︆net - świetnny projjekt dla dorosłych, którzzy chcą znaleźć parrtnera do sseksu

  odpowiedz na ten komentarz

 3. dertana #3028757 | 77.83.*.* 28 gru 2020 06:57

  www︎.︎Vrubc︆.︆net - świetnny projjekt dla dorrosłych, którzzy chcą znaleźc partnera do sseksu

  odpowiedz na ten komentarz

 4. griminci #3028694 | 178.73.*.* 27 gru 2020 23:49

  www︎.︎Raizen︆.︆net - świetny projjekt dla dorrosłych, którzzy chcą znaleźc partnera do sseksu

  odpowiedz na ten komentarz

 5. tegisfoe #3028585 | 77.83.*.* 27 gru 2020 20:33

  www︎.︎Raizen︆.︆net - świetnny projjekt dla dorosłych, którzzy chcą znaleźc parrtnera do sseksu

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (28)