START LIDEROWI NIE SPROSTAŁ

2021-01-10 20:00:00(ost. akt: 2021-01-10 21:00:29)
Rzuca Justyna Świerczek

Skoro niedawno Start przegrał w Elblągu ze słabym Ruchem, to trudno było wierzyć, że elblążanki na wyjeździe zdołają pokonać lidera Superligi. Wstydu nie było, ale spotkanie skończyło się porażką Startu. Ósmą z rzędu!
• Zagłębie Lubin — Start Elbląg 29:23 (15:10)
START: Kepesidou, Pająk — Waga 9, Shupyk, Rancić 1, Cygan 1, Szczepanik 2, Choromańska 1, Świerczek 6, Pękala 1, Bajcić 1, Gędłek, Agović, Stapurewicz 1; kary: 6 min
Najwięcej dla Zagłębia: Górna 7, Grzyb i Mateli po 5; kary: 10 min

Start do Lubina pojechał z nowym członkiem sztabu szkoleniowego. Funkcję drugiego trenera, który ma zająć się szkoleniem bramkarek, objął Krzysztof Kotwicki, zastępując na tym stanowisku Tomasza Popowicza.
Niestety, elbląskie bramkarki tym razem zagrały na niskiej skuteczności, czego nie można powiedzieć o bramkarce Zagłębia Monice Maliczkiewicz, która wielokrotnie wychodziła obronną ręką po rzutach zawodniczek Startu.
Wynik „otworzyła” znana w Elblągu Patrycja Świerżewska, a do wyrównania doprowadziła Justyna Świerczek. Trzeba przyznać, że początek spotkania w wykonaniu podopiecznych trenera Andrzeja Niewrzawy mógł się podobać.

Elbląska drużyna dotrzymywała kroku liderowi przez 10 minut (4:4), jednak potem Zagłębiu wystarczyło zaledwie 60 sekund do zdobycia trzech bramek z rzędu!
Od tej pory lubinianki stopniowo powiększyły przewagę - w 22. min Start przegrywał 6:11. Wówczas o czas poprosił trener Niewrzawa, ale nie zmieniło to obrazu meczu, bo gospodynie utrzymały pięciobramkową przewagę.
Niestety, po przerwie było jeszcze gorzej, bo Start momentami grał wręcz nieporadnie. W efekcie Zagłębie powiększyło przewagę do ośmiu trafień. Dopiero wtedy elblążanki jakoś się otrząsnęły, rzuciły sześć bramek, tracąc tylko jedną, dzięki czemu w 45. min przegrywały 19:22. Od tego momentu trwała wymiana ciosów, a pięć minut przed końcem przewaga Zagłębia zmalała do dwóch bramek (25:23). Niestety, wtedy do głosu ponownie doszły podopieczne trenerki Bożeny Karkut, które rzuciły cztery gole z rzędu.
* Inny wynik: Ruch Chorzów — Młyny Stoisław Koszalin 25:25 (11:17), karne 4:3, Eurobud JKS Jarosław — Piotrcovia Piotrków Tryb. (przełożony), Perła Lublin — KPR Kobierzyce (13.01).