Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Nauczyciele przetestowani

2021-01-13 13:30:00 (ost. akt: 2021-01-13 12:26:12)

Autor zdjęcia: K

Choć podchodzą do tego sceptycznie, postanowili skorzystać z okazji i poddać się testom na obecność koronawirusa. Nauczyciele klas I-III dziś opowiedzieli nam o tym, czy według nich, powrót dzieci do szkół, to dobry pomysł.

Podczas zdalnej konferencji prezydenta Elbląga, która odbyła się 12 stycznia Witold Wróblewski przekazał informacje dotyczące testów na koronawirusa, które miały być przeprowadzone wśród nauczycieli klas I-III szkół podstawowych. — Rząd przekazał informacje, że dzieci klas I-III wracają do nauki stacjonarnej. W związku z tym nauczyciele klas I-III będą mogli zrobić testy na koronawirusa w trzech miejscach w Elblągu: w hali sportowej przy III LO, hali sportowej przy II LO i sali gimnastycznej w SP nr 11 — mówił.

W Elblągu do testów przystąpiło 600 osób z Elbląga i Pasłęka. Byli to nauczyciele oraz osoby z personelu pomocniczego.

Przy okazji przeprowadzanych testów postanowiliśmy zapytać nauczycieli, jakie mają zdanie na temat skuteczności tych testów i powrotu dzieci do szkół. — Dlaczego przyszłam? W moim przypadku była to kwestia pierwszego odruchu, chyba odpowiedzialności, chociaż wydaje mi się, że te testy nie są do końca potrzebne — skomentowała pani Katarzyna, którą spotkaliśmy tuż przed zrobieniem testu. — Gdyby to były testy antygenowe, które dają nam więcej informacji, na przykład czy mamy przeciwciała, to byłabym do nich bardziej pozytywnie nastawiona.

Jak twierdzi pani Katarzyna, wszystkim potrzebny jest powrót do normalności. — Oczywiście w odpowiednim reżimie sanitarnym — dodaje. — Obecnej sytuacji chyba wszyscy mamy już dość. Rodzice, nauczyciele, w większości wszyscy widzimy jaki jest efekt pracy zdalnej, więc uważam, że to dobry ruch. Przecież zarazić możemy się wszędzie — kończy.

Grażyna Jędrzejczak wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu, która również postanowiła poddać się testom twierdzi, że jest to niewystarczający krok. — Uważam, że jest to dobry ruch w stronę nauczycieli, chociaż oczekuję więcej — mówi. — Oczekuję szczepień dla nauczycieli i częstszych testów po to, żeby eliminować osoby, które mogą być potencjalnym zagrożeniem. Ten dzisiejszy test daje nam jedynie pewność w momencie odebrania wyników, że w dniu badania byliśmy zdrowi.

Według pani Jedrzejczak wszystkie dzieci powinny wrócić do szkół, ale to wymaga bardzo głębokich zmian w ustroju szkolnym. — Należałoby ograniczyć wymiar czasu jakie dzieci powinny spędzać w szkole. Biorąc także pod uwagę ograniczenie czasu pracy nauczycieli oraz rozgęszczenie klas, wymagałoby to pewnych zmian systemowych w organizacji procesu nauczania w ogóle — tłumaczy. I dodaje: — Musiałaby to być taka duża rewolucja i wymagałaby działań ze strony centralnych władz oświatowych. My już bardzo tęsknimy za uczniami. Głęboko odczuwamy fakt, że ponad roczna nieobecność dzieci na nauczaniu stacjonarnym odbije się na jakości nauczania. Nauczanie domowe odbywa się bowiem w różnych warunkach i nie do końca jesteśmy pewni, ile dzieci zyskały w tym czasie.

— Tak naprawdę, zdecydowałam się, bo jest taka możliwość i chciałam sprawdzić, czy jestem zdrowa czy chora — wyjaśnia pani Aneta ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu. — Uważam natomiast, że w dzisiejszym dniu mogę być zdrowa, a za dwa dni mogę być już chora, więc w zasadzie tylko szczepienie daje nam pewność, że możemy przystąpić do pracy. Nie uważam, że powinniśmy być szczepieni w pierwszej kolejności, ale myślę, że powinniśmy być szczepieni równolegle z innymi.

— Dzieci już bardzo potrzebują normalnych warunków, zresztą my też, ale obawiam się, że powrót do szkół może się skończyć tak jak było we wrześniu — wyraża swoją opinię pani Aneta. — My nie jesteśmy szczepieni, dzieci nie mogą być, więc niestety wszyscy jesteśmy mocno narażeni.

Karolina Król


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ancomge #3041800 | 77.83.*.* 15 sty 2021 09:58

  www︎.︎Kaamy︆.︆net - świetny projjekt dla dorosłych, którzzy chcą znnaleźć parrtnera do sseksu

  odpowiedz na ten komentarz

 2. agupex #3041661 | 92.222.*.* 15 sty 2021 06:21

  www︎.︎Kaamy︆.︆net - świetny projjekt dla dorosłych, którzy chcą znaleźc parrtnera do sseksu

  odpowiedz na ten komentarz

 3. oxbecal #3041562 | 77.83.*.* 14 sty 2021 23:04

  www︎.︎Domeser︆.︆com - świetny projjekt dla dorrosłych, którzy chcą znaleźć parrtnera do ssekssu

  odpowiedz na ten komentarz

 4. nsurilom #3041126 | 77.83.*.* 14 sty 2021 16:05

  www︎.︎Domeser︆.︆com - świetnny projjekt dla dorosłych, którzzy chcą znaleźc parrtnera do sseksu

  odpowiedz na ten komentarz

 5. Gax #3041115 | 83.20.*.* 14 sty 2021 16:00

  Niedlugo wakacj Niedługo wakace i znowu laba.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (10)