Piątek, 2 grudnia 2022. imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Większe dotacje i dwa razy więcej miejsc dla maluchów

2021-01-21 20:00:00 (ost. akt: 2021-01-21 13:58:56)

Autor zdjęcia: unsplash

Rada Miejska w Pasłęku zwiększa kwotę dotacji na dzieci uczęszczające do żłobków i te objęte opieką opiekuna dziennego lub klubu dziecięcego. Co więcej, liczba miejsc opieki dla dzieci do lat 3 zwiększy się dwukrotnie.

Burmistrz Pasłęka zawarł umowę z tamtejszym klubem dziecięcym, według której na każde dziecko zamieszkałe na terenie gminy i objęte opieką klubu, przeznaczona zostanie dotacja w wysokości 250 złotych miesięcznie.

Dotacja udzielana jest prowadzącym placówkę na dofinansowanie prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych i służy pokryciu rzeczywistych wydatków ponoszonych przez klub.

— Udzielenie dotacji jest możliwe dzięki uchwale Rady Miejskiej z listopada 2017 r., w której określona została wysokość i zasady ustalania i rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących prywatne żłobki, kluby dziecięce i podmiotom zatrudniającym dziennych opiekunów na terenie gminy Pasłęk — przekazują władze.

W listopadzie 2020 pasłęcka Rada Miejska postanowiła zwiększyć o 75 procent kwotę dotacji dla poszczególnych podmiotów. Dotacja wzrosła z 200 do 350 złotych miesięcznie na każde dziecko uczęszczające do żłobka oraz ze 150 do 250 złotych miesięcznie na maluchy objęte opieką dziennego opiekuna i klubu dziecięcego.

— W styczniu 2021 roku klub zwrócił się z prośbą do burmistrza Pasłęka o wydanie opinii i określenie nowej liczby miejsc w klubie dziecięcym przy ulicy 3 Maja w związku z adaptacją dodatkowych pomieszczeń i powiększeniem powierzchni działalności. Już w niedługim czasie liczba miejsc opieki dla dzieci do lat 3 zwiększy się dwukrotnie — informuje Urząd Miasta i Gminy Pasłęk.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl