Korekty w rozkładach jazdy, dodatkowe kursy i wydłużona linia 17

2021-01-22 08:00:00(ost. akt: 2021-01-21 18:15:27)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

Informujemy, że na bieżąco, wnikliwie analizowane są uwagi mieszkańców dotyczące wprowadzonych od 1 stycznia br. zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele zgłoszonych przez pasażerów wniosków zostało już uwzględnionych. Od 18 stycznia wznowione zostało kursowanie linii nr 5, aby odciążyć pozostałe linie tramwajowe. Od 25 stycznia, czyli najbliższego poniedziałku, nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy.
Korekty te usprawnią dojazd do wielu miejsc i zakładów pracy oraz usprawnią przesiadki. Decyzją prezydenta, po uzgodnieniach z radnymi, od 1 lutego br. wydłużona zostanie również trasa linii nr 17, którą bezpośrednio dojechać będzie można z Osiedla Zawada między innymi do obu szpitali, dworca, aż na Zatorze.

Wprowadzone korekty w rozkładach jazdy dotyczą linii autobusowych nr 11, 12, 13, 14, 15, 21, 22, 23, 24 oraz 100. Zmiany te mają przede wszystkim ułatwić dojazdy i powroty z pracy (także w godzinach wczesnoporannych oraz późnowieczornych) oraz usprawnić połączenia przesiadkowe. Oprócz zmian w godzinach odjazdów dla poszczególnych kursów, dodane zostały m.in. kursy na linii nocnej.

(Szczegółowe zestawienie korekt w załączniku/ na stronie www.zkm.elblag.com.pl; nowe rozkłady jazdy będą dostępne na stronie ZKM).

Przypominamy również o przywróceniu od 18 stycznia funkcjonowania linii tramwajowej nr 5, która na części swojej trasy może być alternatywnym połączeniem dla pozostałych linii tramwajowych.

Ponadto, od 1 lutego 2021 r. na wniosek pasażerów i radnych, trasa linii nr 17 zostanie wydłużona o odcinek od pętli Ogólna do pętli Odrodzenia. W związku z wydłużeniem trasy, rozkład jazdy linii również ulegnie modyfikacji.

Oprócz powyższych zmian przewidywane i przygotowywane są korekty w rozkładach jazdy linii tramwajowych. Wejdą one w życie również od dnia 1 lutego 2021 – szczegółowe informacje znajdą się w osobnym komunikacie.

ZKM nadal monitorować będzie wprowadzone rozwiązania i analizować będzie wpływające uwagi.

Przypominamy jednocześnie, że pasażerowie nie ponoszą dodatkowych kosztów w związku z przesiadkami. Korzystając z Elbląskiej Karty Miejskiej, bilety przesiadkowe są w cenie 1 grosza. Natomiast bilety jednorazowe zarówno te kupione u prowadzących pojazdy, jak i bilety papierowe są honorowane przez 60 minut od momentu skasowania, bądź kupna u prowadzącego pojazdy – niezależnie od ilości przesiadek i środków transportu.

Zachęcamy również do korzystania z biletów okresowych, które są zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem dla częstych i regularnych podróży (miesięczne, 30 – dniowe, 10-dniowe, imienne i na okaziciela) – szczegółowe informacje na temat cennika dostępne są na stronie: http://www.zkm.elblag.com.pl/info/cennik.html

Wszystkie nowe rozkłady jazdy są dostępne na stronie ZKM i w formie papierowych wydruków w Centrum Obsługi Klienta, przy ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel.: 55 239 37 92). W Centrum oraz w siedzibie ZKM w Elblągu, przy ul. Browarnej 90 (tel.: 55 235 55 00 lub 55 230 79 00) dostępne są także schematy nowych linii komunikacyjnych.

Nowy rozkład jazdy oraz wyszukiwarka połączeń dostępne są również dla użytkowników telefonów i urządzeń mobilnych za pośrednictwem Google Maps oraz aplikacji myBus online, która umożliwia też sprawdzenie rzeczywistej pozycji pojazdu na mapie.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl