Niedziela, 4 grudnia 2022. imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Kolejny elbląski ksiądz wspiera WOŚP [VIDEO]

2021-02-01 11:30:08 (ost. akt: 2021-02-01 11:10:58)

Autor zdjęcia: fot. archiw. Karolina Olbryś

Ksiądz z osiedla, czyli ks. Rafał Główczyński z parafii Brata Alberta w Elblągu wypowiedział się na temat Strajku Kobiet i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To kolejny ksiądz, który wspiera Orkiestrę.

O geście ks. Kazimierza Klabana z kościoła polskokatolickiego w Elblągu, który przekazał wczoraj (31 stycznia) tacę na rzecz WOŚP już pisaliśmy. Jak się okazuje, to nie jedyny elbląski duchowny, który wspiera tę akcję.

Ks. Rafał Główczyński z parafii Brata Alberta również postanowił zabrać głos w tej sprawie. — Teraz w Polsce mamy trudny czas, na ulicach są strajkujące kobiety, część osób je popiera, część je krytykuje, dziś gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, część jest za, część krytykuje, więc jest kolejny podział — zabrał głos ks. Główczyński. — Od rana pytałem Pana Boga: co w takiej sytuacji można by powiedzieć. Naszła mnie taka myśl, natchnienie, że w kontekście tej sytuacji powinien powiedzieć fragment z ewangelii według św. Jana: „Miłujcie się wzajemnie, tak jak ja was umiłowałem. Dlaczego? Bo jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać”

— WOŚP wspieram, uważam, że robią dobre rzeczy, co nie oznacza, że zgadzam się ze wszystkim co pan Jurek Owsiak mówi. Rozumiem tych, którzy WOŚP’u nie wspierają. Ja osobiście WOŚP wspieram, bo jestem przekonany, o tym że cokolwiek by się w tej organizacji nie działo, to większość pieniędzy idzie na dobre rzeczy stąd moje wsparcie.


K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl