Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Koduj z gigantami w Elblągu! Trwa rejestracja na bezpłatne warsztaty

2021-02-05 17:00:00 (ost. akt: 2021-02-05 14:43:51)

Autor zdjęcia: Koduj z Gigantami

Już na początku lutego odbędzie się kolejna edycja bezpłatnych zajęć z programowania dla dzieci i młodzieży. "Koduj z Gigantami" to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane dwa razy do roku na terenie całej Polski, również w Elblągu.

W tym roku warsztaty będą się odbywać w terminach 06-07.02.2021 stacjonarnie w szkole w Elblągu przy ul. Hetmańskiej 15 lok. C. Oprócz warsztatów stacjonarnych uczniowie mają możliwość zapisu na interaktywne zajęcia on-line, które będą prowadzone w małych grupach i potrwają do 7 lutego.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.
Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 18. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.

Organizatorzy przekazują: — Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej. Z grupą najmłodszą — 7-9 lat — zaprogramujemy w Scratchu strategię obronną przed creeperami i stworzymy własną arenę do potyczek z mobami w Minecrafcie.
Z grupą starszą — 10-12 lat, oprogramujemy w Scratchu naszą pierwszą zręcznościówkę z bohaterami wielu popularnych gier i wykorzystując App Inventora obronimy własne smartfony przed pojawiąjącymi się na ekranie przeciwnikami.
Z najstarszymi — 13- 18 lat — uruchomimy Microsoft Visual Studio i w profesjonalnym języku programowania C# napiszemy kod, dzięki któremu będziemy musieli zgadnąć, czym nasz przeciwnik chce nas atakować.

Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajduje się tutaj.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma upominek niespodziankę, a wśród wszystkich uczniów rozlosowane zostaną dodatkowo atrakcyjne nagrody. Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekajcie.

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści z zacięciem pedagogicznym.

https://m.wm.pl/2021/02/orig/baner1-677215.jpg

Dziennik Elbląski jest patronem wydarzenia "Koduj z Gigantami".


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB