Sandra Kruk na zgrupowaniu kadry narodowej

2021-02-03 12:06:24(ost. akt: 2021-02-03 20:05:13)
zdjęcie ilustracyjne - archiwum

zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Pasłęczanka Sandra Kruk (niestowarzyszona), reprezentantka Warmińsko-Mazurskiego Związku Boksu Amatorskiego, pilnie przygotowuje się do tegorocznego sezonu.
Ta 31-letnia zawodniczka, występująca w wadze 57 kg, od 29 stycznia do 7 lutego przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku.

Tam pod okiem trenerki kadry Karoliny Michalczuk, trenuje 12 zawodniczek, które pracują nad siłą i wytrzymałością. Trzy dni później kadrowiczki przeniosą się do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, a następnie nastąpi wyjazd na mocny międzynarodowy turniej do Bułgarii. Tam w dniach 23-27 lutego odbędzie się turniej Strandja w Sofi, na których wystąpi reprezentantka naszego województwa.

— Celem naszych zawodniczek jest bardzo dobre przygotowanie się do kwalifikacji olimpijskich w Anglii — stwierdza trenerka Karolina Michalczuk.

Olimpijskie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio rozgrywane są na raty. Z powodu pandemii koronawirusa w minionym roku w marcu, rozgrywane były w Londynie i zostały przerwane. Z żeńskiej reprezentacji tylko jedno zwycięstwo od wyjazdu na turniej olimpijski dzieliło Sandrę Drabik (51 kg), Karolinę Koszewską (69 kg). A pierwsze walki wygrały: Sandra Kruk (57 kg) i Aneta Rygielska (60 kg).

Jerzy KuczyńskiCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl