Czwartek, 29 września 2022. imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Ksiądz z osiedla poparł WOŚP. Nie podoba się to jego słuchaczom

2021-02-04 10:53:56 (ost. akt: 2021-02-04 11:16:50)

Autor zdjęcia: Karolina Olbryś

Ks. Rafał Główczyński z parafii Brata Alberta w Elblągu poparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wywołało to burzę w komentarzach pod jego filmem. Ksiądz z osiedla postanowił się wytłumaczyć...

O poglądach "Księdza z osiedla" na temat WOŚP pisaliśmy tutaj.

Wypowiedź ks. Główczyńskiego wywołała burzę wśród osób, które filmik obejrzały. "Czy chrześcijanie muszą być naiwnymi głupcami, by nie widzieć ile, pod pozorem rzekomego dobra, Owsiak czyni zła?!" - czytamy jeden z komentarzy. "No niestety, ale nie mogę się zgodzić z zachętą, jakiej ksiądz udzieli w tym filmie dla WOŚP. Uważam, że chrześcijanie nie powinni stosować zasady: cel uświęca środki, a w tym wypadku tak właśnie jest." - czytamy kolejny.

Ksiądz postanowił zabrać głos w tej sprawie. Opublikował na swoim kanale kolejny film. "Chcę powiedzieć, że ja również mam sporo zastrzeżeń do pana Jurka Owsiaka, i naprawdę, to, że wsparłem zbiórkę, nie znaczy, że ja się z nim w pełni zgadzam. Wspierając zbiórkę, chciałem przede wszystkim wspomóc zakup nowego sprzętu medycznego dla potrzebujących." - tłumaczył.

I pod tym filmem ruszyła lawina komentarzy. "Wspierając WOŚP, ksiądz wspiera również Owsiaka i jego poglądy. Jak można ratować dzieci i popierać ich zabijanie w łonie matek? Czy ksiądz nie widzi tych sprzeczności?" - pyta jeden z użytkowników. "Ja bardzo księdza szanuję, jednak uważam, że wspieranie WOŚP przez katolika w obecnej sytuacji jest słabe" - napisał kolejny.

Naszą rozmowę z ks. Rafałem Główczyńskim znajdziecie tutaj

KCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gonić kato-ciemnotę do średniowiecza! #3059852 | 83.8.*.* 4 lut 2021 18:10

  Mocno znani na Zachodzie 'katholiken-alkoholiken" lub za Odrą "polacken" zabrali "chrześcijański głos" i "kato-postawę". Brawo, brawo - jeszcze trochę i będzie u nas II-ga Irlandia i Czechy, a więc puste kościoły i kościoły do wynajęcia. Ciemnota, obskurantyzm i post-pańszczyźniana podłość i zawiść - jeszcze górą, ale to już szybko się kończy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Eda #3059369 | 83.21.*.* 4 lut 2021 12:45

  I PiS będzie rządził jeszcze ze DWADZIEŚCIA lat, mając takich wyborców. Nic na to nie poradzimy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Patriota #3059300 | 83.20.*.* 4 lut 2021 12:06

  Zło rozprzestrzenia się od środka Kościoła czego dobitnym przykładem jest ten ksiądz a raczej Pastor. Tylko sługus szatana POpiera aborcję,ataki na nasze Najświętsze symbole, katolików i kościoły. Lemoarcice czytaj wściekłe i jałowe macice przyłączyły się do akcji Owsika a ten dureń to POpiera. Tego ksiedza i kościól normalny katolik powinuen omijać szerokim łukiem do czego prawdziwie wierzących w Boga zachecam. Tam jest siedlisko zła !!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. kruk #3059279 | 83.3.*.* 4 lut 2021 11:57

   Chciałem zapytać czy do Caritas mają wszyscy zaufanie ?

   odpowiedz na ten komentarz

  2. Zgadza się #3059242 | 83.5.*.* 4 lut 2021 05:44

   Doprowadzenie kolejnych rządów, w tym obecnego do sytuacji, aby suweren musiał żebrać o pieniądze na służbę zdrowia jest karygodne j nie przystoi żadnemu rządowi by nadal utrzymywać ten stan. Suweren żąda aby Jarkowe, Mateuszkowe, Dworczykowe, Schreiberowe i itp. przesunąć z pozycji "Zakup luksusowych limuzyn dla rządu" oraz "MEGA ochrona wicepremiera Jarka" na coroczne wielomiliardowe wspieranie szpitali w sprzęt medyczny, godziwe wynagradzanie personelu medycznego aby nie musieli dorabiać, tworzenie oddziałów geriatrii oraz na lekarstwa osób ciężko chorych. Nie należy też zapominać o zapewnieniu odpowiednich środków na osoby niepełnosprawne od momentu ich urodzenia przez cały czas trwania kalectwa lub upośledzenia. STOP niegospodarności rządu.

   odpowiedz na ten komentarz